Tag

kadın

Kadın evlendikten sonra kendi soyadını kullanabilir mi? İşte tüm kadınları ilgilendiren karar

Beslenme, Genel, Sağlık Nis 28, 2023 Yorum Yok

AYM, Tüm bayanları ilgilendiren bir kararı yürürlüğe sundu. Türk uygar Kanunu’nda “kadının evlilikten sonra bekarlık soyismini fakat eşinin soyadının önünde kullanabilmesine” İmkan veren kararı “eşitliğe ters olduğu” gerekçesiyle iptal edildi.

Yargıtay’dan emsal karar! Eşinin kilosuyla alay eden adama şoke eden karar

Eşinin kilosuyla alay ettiği gerekçesiyle boşanmak isteyen bir bayan, mahkeme tarafından haklı bulundu. Belgeyi inceleyen Yargıtay, erkeğin ağır kusurlu olduğuna ve nafaka ödemesini hükmetti.

Berna Laçin’den Kızılcık Şerbeti üzerinden algı operasyonu!

Berna Laçin, hem aile kurumu hem de İslamiyet’i amaç Meydan “Kızılcık Şerbeti” dizisine yayın yasağı getirilmesine reaksiyon gösterdi. Diziye verilen cezanın sebebini çarpıtan Laçin’in yorumu reaksiyon topladı.

Orhan Kılıç ve Selen Görgüzel’den şiddet itirafları! Açıklamaları şoke etti

Youtube üzerinden yayınlanan Gökay Kalaycıoğlu ile 360 Derece programının konukları müzikçi Selen Görgüzel ve Ünlü oyuncu Orhan Kılıç İçten itiraflarda bulundu. İkilinin yıllar öncesinde yaşadıkları şiddet açıklamaları herkesi şaşkına çevirdi.

Ata Demirer’den kadın taksicilere yorum! “Umarım kadınların sayısı bu sektörde…”

Ünlü komedyen cet Demirer, bindiği bir takside bayan sürücüyle müsabakasının akabinde toplumsal medya hesapları üzerinden bu durumu yorumladı. enteresan ayrıntılara değinen Demirer, “Umarım bayanların sayısı bu bölümde de artar.” açıklamalarına yer verdi.

KADEM 10 yıldır Türkiye’nin dört bir yanında! Kadınların hayatına dokunan kadem…

KADEM Mütevelli Heyet Lideri Sümeyye Erdoğan Bayraktar zelzele bölgesinde bulundu. Adıyaman, Kahramanmaraş ve Hatay’daki KADEM bayan takviye merkezlerini ziyaret etti.

KADES uygulaması nedir? KADES nasıl indirilir KADES internet olmadan çalışır mı? KADES nasıl…

KADES uygulaması nihayet günlerde yaşanabilecek bayan cinayetlerini ve istismarlarını önlemek maksadıyla yapılan bir aplikasyondur. Müge Anlı’da Fazla konuşulan KADES uygulaması, ülkemizde n Çok kullanıcıya sahip çevirim içi mağaza Google Play Store’da Ömür alanında en Çok indirilen 3’üncü uygulama oldu. Pekala KADES uygulaması nedir, nasıl kullanılır? KADES uygulaması nasıl indirilir?

Doğum parası ne kadar ve nasıl alınır? 2023 doğum parası hesaplama! PTT doğum parası sorgulama

Doğum yapan anneye yapılan yardımlar ortasında doğum parası yer alıyor. Devlet çalışan bayanlara doğum yaptıktan sonra ödeme yapıyor. Devletin yaptığı bu doğum yardımının ne kadar olduğu ve nereden alındığı internette en Fazla merak edilen mevzulardan bir oldu. Pekala 2023 doğum parası ne kadar? Doğum parası alma kaideleri nelerdir? İşte yanıtlar:

Türk Kızılayı’ndan yeni bir atılım: Depremzede kadınlara özel WhatsApp hattı kurdu

Türk Kızılay’ı, Kahramanmaraş merkezli sarsıntılardan etkilenen 11 ili kapsayan bölgedeki bayan ve çocukların ferdî gereksinimleri için Özel WhatsApp çizgisi kurdu. Kızılay Bayan Whatsapp Çizgisi ile Kızılay Bayan gönüllüleri ve Genç Kızılay bayan gönüllüleri hijyenik ped, İç çamaşırı, kıyafet ve hijyen materyalleri üzere taleplerin karşılanmasını sağlıyor.

Kısırlık tedavisinde yeni yöntem: Kadın kısırlığında kök hücre tedavisi!

Beslenme, Genel, Sağlık Oca 10, 2023 Yorum Yok

Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi tarafından düzenlenen “2’nci Bayan Doğum Günleri” sempozyumunda kök hücre tedavisinin bayan kısırlığı için küçük bir “umut ışığı” olabileceği üzerinde değerlendirmeler yapıldı. Denemeler dahilinde kök hücre tedavisi sonucunda bir hastada embriyo oluşumunun gözlendiği belirtildi. Pekala bayan tedavisinde kök hücre tedavisi bir ümit ışığı olabilir mi? Çikolata kisti gebeliğe Mani mi?