Türk Kızılayı’ndan yeni bir atılım: Depremzede kadınlara özel WhatsApp hattı kurdu

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Şub 19, 2023 Yorum Yok

Türk Kızılay’ı, Kahramanmaraş merkezli sarsıntılardan etkilenen 11 ili kapsayan bölgedeki bayan ve çocukların şahsî muhtaçlıkları için Özel WhatsApp çizgisi kurdu. Kızılay Bayan Whatsapp Çizgisi ile Kızılay Bayan gönüllüleri ve Genç Kızılay bayan gönüllüleri hijyenik ped, İç çamaşırı, kıyafet ve hijyen gereçleri üzere taleplerin karşılanmasını sağlıyor.

Türk Kızılayı’ndan yapılan açıklamaya nazaran; Kızılay, sarsıntıdan etkilenen 11 vilayette anne mesuliyet alanı olan beslenme hizmetlerine odaklandı. Bu gereksinimin bir sisteme oturmasının akabinde öbür insani yardım çalışmalarını geliştirme çalışmalarına başlandı. Kızılay’ın bölgede bulunan profesyonel çalışanlarına, Kızılay Bayan gönüllüleri ile Genç Kızılay bayan gönüllüleri de takviye oluyor.

Kızılay bayan gönüllüleri

KADINLARIN ÖNCELİK GEREKSİNİMLERİ İÇİN WHATSAPP SINIRI KURDU

Yeni doğum yapmış, Hamile yahut Özel gereksinimleri olan bayanları dinlemek, muhtaçlıklarını karşılamak için sarsıntıdan etkilenen bölgede çalışmalarını devam ettiren Kızılay Bayan gönüllüleri, kendileriyle birebir görüşmek isteyen depremzede bayanlar için bir Whatsapp sınırı kurdu.

Kızılay Bayan Whatsapp Çizgisi’ne, “+90 552 150 18 68” veya 168 Çayır Merkezi aracılığıyla ulaşılabiliyor.

Türk Kızılayı depremzede bayanlar için whatsapp sınırı kurdu

WhatsApp çizgisi üzerinden, Kızılay Bayan gönüllüleri ile Genç Kızılay bayan gönüllülerince hijyenik ped, İç çamaşırı, kıyafet ve hijyen gereçleri üzere taleplerin suratlar karşılanması sağlanıyor.

Ayrıca Hamile depremzedeler, gönüllüler tarafından bilgilendiriliyor ve talepleri istekli bayan doğum uzmanlarına iletiliyor. bütün bunların yanı Dizi zelzelenin birinci günlerinde hastanelerin bayan doğum kısmına gelen bayanların da birinci anda gereksinimi olan kıyafet ve öteki gereksinimlerine karşılık veriliyor.

Kızılay gönülleri dezavantajlı kümeler ortasında yer Meydan bayanların da gereksinimleriyle birebir ilgileniyor taleplerini karşılamak için çalışıyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir