KADEM 10 yıldır Türkiye’nin dört bir yanında! Kadınların hayatına dokunan kadem…

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Mar 09, 2023 Yorum Yok

KADEM Mütevelli Heyet Lideri Sümeyye Erdoğan Bayraktar zelzele bölgesinde bulundu. Adıyaman, Kahramanmaraş ve Hatay’daki KADEM bayan dayanak merkezlerini ziyaret etti.

Şubat ayında Kahramanmaraş merkez olmak üzere on vilayette yaşanan zelzele felaketi sonrasında “Gün Dayanışma Günü” diyerek yola çıkan KADEM, birinci andan itibaren bütün gücünü zelzele bölgesine kanalize etti. Toplanan nakdi yardımlarla sağlanan gereksinim materyallerini bölgeye sevk eden KADEM, yaşanan felaketin en ağır yükünü omuzlarında taşıyan bayanlarla bir ortada olmak için bu 8 Mart’ta zelzelesi yaşayan vilayetlerde bulundu.

“İYİLEŞMEYİ UMUYORUZ”

Adıyaman, Kahramanmaraş ve Hatay’da faaliyette olan KADEM Bayan Dayanak Merkezlerini ziyaret eden KADEM Mütevelli Heyet Lideri Sümeyye Erdoğan Bayraktar; “KADEM olarak bu 8 Mart Dünya Bayanlar Günü’nde, onuncu yılımızı doldurduk.  Bu manalı günde Bayan Dayanak Merkezlerimizde bayanlarla bir ortaya gelerek, acılarımızı Birlikte azaltmayı, bu güç günleri Birlikte aşarak güzelleşmeyi umuyoruz.” dedi.

“ONALARDAN HER ZİYARETİMDE çok ŞEY ÖĞRENİYORUM”

8 Mart etkinliğinde basına konuşan KADEM Mütevelli Heyet Lideri Sümeyye Erdoğan Bayraktar; “Kadın Takviye Merkezlerimiz aracılığıyla bölgede sarsıntıdan etkilenen bayanlara hem ruhsal takviye veriyor hem de toplumsal haklara erişim konusunda Yardımcı oluyoruz. Bayanların merkezlerimize gelerek günlük hayatta yapageldikleri el işi, çay kahve sohbeti üzere etkinliklerle biraz olsun rahatlayabilmeleri için çalışıyoruz. Burada bayanlar yaşadıkları bütün zorluklara Karşın ayaktalar, hayata tutunuyorlar, güçlüler. Onlardan her ziyaretimde Fazla şey öğreniyorum.” Sözlerini kullandı.

“GÜÇLÜ İNANCIMIZLA YARALARIMIZI BİRLİKTE SARACAĞIZ”

KADEM Mütevelli Heyet Lideri Sümeyye Erdoğan Bayraktar kelamlarını; “Depremden etkilenen kentlerimizin tekrar eski hoşluğuna kavuşacağına olan kuvvetli inancımızla; yaralarımızı Bir arada sarmak umuduyla; Dünya Bayanlar Günü kutlu olsun!”  diyerek tamamladı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir