Berna Laçin’den Kızılcık Şerbeti üzerinden algı operasyonu!

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Nis 23, 2023 Yorum Yok

Berna Laçin, hem aile kurumu hem de İslamiyet’i maksat Meydan “Kızılcık Şerbeti” dizisine yayın yasağı getirilmesine reaksiyon gösterdi. Diziye verilen cezanın sebebini çarpıtan Laçin’in yorumu reaksiyon topladı.

Sosyal medya hesabından yaptığı ‘yanıltıcı ve algı peşindeki’ paylaşımlarıyla sık sık gündeme gelen Berna Laçin, Özellikle nihayet yıllarda oyunculuğa yük vermek yerine siyasi ve dini hususlardaki yorumlarıyla isminden Laf ettiriyor. Daha Evvel birçok paylaşımında dini pahaları aşağılayıcı sözler kullanan Laçin, Medine üzerinden yaptığı açıklamalarla Aka reaksiyon toplamıştı. 

Berna Laçin

Algı peşindeki yorumlarıyla tenkitlerin odak noktası haline gelen Laçin, artık de Kızılcık Şerbeti dizisinden nemalanmaya çalıştı. “Başörtü krizi”, “alkolsüz kolonya”, “zorla imam nikahı” ve “Ramazan ayında içki” üzere çarpıtıcı mevzuların yer aldığı Kızılcık Şerbeti, hem İslam hem de Müslümanları yanlış bir biçimde lanse ediyor. Bu biçim gerçek dışı mevzuların dizide işlenmeye devam edilmesi ise izleyiciler ve RTÜK’ün yansısına yol açtı.

Kızılcık Şerbeti

Son kısımda ise bayana şiddete de yer veren diziye RTÜK tarafından periyodik olarak yayın yasağı getirildi. Bu yasağı fırsata çevirmeye çalışan Berna Laçin ise cezanın altında Öbür şeyler yattığını söyledi ve “Yutmayız bunları, yalanınızı sevsinler” halinde algı operasyonu yapmaya çalıştı.

Berna Laçinden Kızılcık Şerbeti yorumu

“Kadına şiddet gösterdiği için yasaklanmışmış Kızılcık Şerbeti. Nursema o şiddeti kabul etmediği ailesine de zorla yaptırılan evliliğine de karşı geldiği için yasakladılar diziyi.” diyen Laçin “Yalı Çapkını’nda çocukluktan itibaren kızlarına şiddet uygulan baba var, karısını da ha babam dövüyor. Erkeklerin hepsi bayanları aşağılıyor, Daimi hakaret ediyor lakin yasak yok. Neden? Zira oradaki bayanlar itiraz etmiyor. Boyun eğiyor. Bayan başkaldırısı yasaklanan. Yutmayız bunları. Mafya dizilerinde şiddet pornografisi Mevcut azap gösteriyorlar Tekrar yasak yok. Yalanınızı sevsinler” şeklinde sözlerini sürdürdü.

Kızılcık Şerbeti dizisinden kareler

Nursema karakterinin camdan aşağı atılması, ailesi tarafından aşağılanması, zorla imam nikahı kıyılması üzere olayların televizyonda gösterilmesini olağan karşılayan Laçin’in yayın yasağına reaksiyon göstermesi toplumsal medya kullanıcılarından tenkit almasına neden oldu.

Kızılcık Şerbeti dizisinden kareler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK GÖRÜNTÜ:

İstanbul’da huzursuz eden görüntü! Güneş 5 dakikada yok oldu

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir