Hasan Kaçan’dan yıllar sonra gelen Ekmek Teknesi itirafı!

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Oca 09, 2023 Yorum Yok

Usta oyuncu Hasan Kaçan, konuk olduğu programda yıllar Evvel oynadığı ‘Ekmek Teknesi’ dizisiyle ile ilgili itirafıyla gündem oldu.

Trt 2 ekranlarında ehil sanatçı Hülya Koçyiğit’in sunumuyla ekranlara gelen “Film Üzere Hayatlar” programının konuğu oyuncu ve karikatürist Hasan Kaçan oldu. Kaçan, Özel hayatıyla ilgili ve oynadığı dizilerle ilgili İçten açıklamalarda bulundu. 

Usta sanatçı,  küçük yaşlarda çizecek yer bulamadığında buğulu camlara çizim yaptığını söyledi. Kaçan, “Şimdi haydi canım, ne yani? O kadar sallama’ diyecekler. Kağıt yoktu ki karikatür çizeyim… Nasıl kağıt olmaz? Artık bizim çocuklarımız bir şey çiziyorlar. Buruşturup atıyorlar, sonra yeni bir sayfa, yeni defterler… Bizim mektep defterimiz vardı, onun da bir sağına soluna bir şey çizemezdin. Okul defterinden Öbür rastgele bir kağıt yoktu, fotoğraf defteri vardı. Öğretmen bir şeyler verirse fotoğraf defterine bir şeyler çizerdin. Bizim ve benim neslin bir kağıt ve kağıtların üzerinde bir şeyler çizebilme imkanımız yoktu. Babamın erkek berberi dükkanı vardı, dükkanlarda kombi yoktu. Ocağın üstünde çaydanlık, çaydanlıktan fokur fokur su kaynar, camlar Buğu meblağ, ben de bir sürü çocuk üzere cama bir şeyler çizmeye çalışırdım” dedi.

 

Yıllar önce Ekmek Teknesi’ ile kamera önüne geçen Kaçan, Osman İmtihan, Raci Şaşmaz, Bahadır Özdener için, “Bu üçlü beni bir formda ittiler kameranın önüne” dedi ve diziye nasıl iç olduğunu şu sözlerle anlattı:

Osman Hoca, ‘Ekmek Teknesi’nin senaryosu için beni Davet etmişti. Senaryoyu konuşurken ya bir fırıncı ve beş kızının öyküsü vardı. O anda ‘Ekmek Teknesi’ diye çıktı ağzımdan. kimi bir şey kısmeti oluyor. Çabucak onu hoca aldı, ‘İsmi bu olsun’ dedi. Senaryo kümesiyle çalışırken ve konuşurken ben onlara anlatıyorum. ‘Mahallede şöyle birisi vardır’, işte geliyordu kıssa… Tarihi kıssalar anlatıyordum güya o anda onu yaşamış üzere. Ben bunları anlattıkça onlar gülüyorlar. Kendi ortalarında bir şey konuşuyorlar. Sonra Osman Hoca’ya gitmişler ve ‘Hocam ‘Heredot Cevdet’i yapsa yapsa Hasan ağabey yapar’ demişler. ‘Yapamam hocam. Lütfen, beceremem. Kamera önüne geçmedim. Ağzım burnum kayıyor benim, tutuluyor. Heyecanlanıyorum’ dedim ancak ‘Deneyelim’ dediler. Tanıtım çektiler, sonra tanıtıma koydular ve oldu…

KENDİMİZE ‘OYUNCU’ DEMEMİZ çok AYIP OLUR”

Hasan Kaçan, “Bizim kendimize ‘Oyuncu’ dememiz Fazla ayıp bir şey olur. Zira ben ne eğitimini aldım, ne bu mevzuyu bilirim. Münasebetiyle şöyle diyebilirim; yapmaya uğraş ediyorum… Yoksa bu tevazu değil. Gerçek bu” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK GÖRÜNTÜ;

59 yaşında olan Seda Sayan estetik dozunu kaçırdı! nihayet hali herkesi şaşırttı

 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir