KADES uygulaması nedir? KADES nasıl indirilir KADES internet olmadan çalışır mı? KADES nasıl…

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Mar 02, 2023 Yorum Yok

KADES uygulaması nihayet günlerde yaşanabilecek bayan cinayetlerini ve istismarlarını önlemek hedefiyle yapılan bir aplikasyondur. Müge Anlı’da Fazla konuşulan KADES uygulaması, ülkemizde n Çok kullanıcıya sahip çevirim içi mağaza Google Play Store’da Ömür alanında en Çok indirilen 3’üncü uygulama oldu. Pekala KADES uygulaması nedir, nasıl kullanılır? KADES uygulaması nasıl indirilir?

KADES ülkemizde bayan şiddeti ve çocuk istismarının arttığı şu günlerde güvenlik genel Müdürlüğü tarafından hazırlanmış ve acil durumlarda birinci aklınıza istikbal acil müdahale uygulamasıdır. KADES, bayanların ve çocukların maruz kaldığı şiddet, taciz üzere Üzücü hareketleri birazda olsun engellemek ismine mağdur bayanlara sunulmuş bir resmi uygulama olarak hayatımıza giren hayat kurtaran bir uygulamadır. Eşinden yahut bir diğerinden şiddet gören ya da şiddete maruz kalma ihtimali olan bayanlar, akıllı telefonları üzerinden yapacakları ihbarlarda süratli bir halde bu Amel için kurulan Bayan Acil Dayanak İhbar Sistemi’ne ulaşabiliyorlar. Uygulama, Türkiye’de en Çok kullanıcıya sahip çevirim içi mağaza Google Play Store’da en Fazla indirilen uygulamalar ortasında 3’üncü oldu. Peki Müge Anlı’da sıklıkla bahsedilen KADES uygulaması nedir, nasıl kullanılır? Ayrıntılar haberimizde:

Kades uygulaması nedir

KADES NEDİR?

KADES uygulaması, nihayet yıllarda giderek artan bayana şiddet olaylarının önüne geçebilmek ve bayanlara yardım edebilmek hedefiyle geliştirilmiş Fazla tesirli bir uygulamadır. Bayan hayatının bir hiç sayıldığı günümüzde yaşanabilecek Kötü olaylara karşı kullanılan bu uygulama Biricik bir düğmeye basarak 3 dakika içinde bayanların hayatını kurtarıyor. KADES uygulaması bugüne kadar 4,5 milyon kadın tarafından cep telefonuna indirildi. Uygulama üzerinden 253 bin ihbarda bulunuldu. Bunlardan 192 binden 271 bin asıllı ihbara müdahale edildi.

Kades uygulaması nasıl kullanılır

KADES UYGULAMASI NASIL İNDİRİLİR VE NASIL KULLANILIR?

KADES uygulamasını, indirmek Fazla kolay. Öncelikle akıllı telefonlarda bulunan Google Play Store ve Apple Store marketlerinden fiyatsız bir formda indirebilirsiniz.

Uygulamayı indirdikten sonra T.C. kimlik numaranızı girerek ve EGM’den telefonunuza gelen aktivasyon kodu ile faal hale getirebilirsiniz.

Kades uygulaması nasıl kullanılır

Kadınlar için hayat kurtarıcı olan bu uygulama etkin olduktan sonra, Biricik bir tuşla 155 Polis İmdat Acil Çayır Merkezine ulaşarak, yardım daveti gönderebilirsiniz.

Eşinden şiddet gören yahut bir diğerinden şiddet görme ihtimalinde bulunan bayanların sisteme dokunmaları halinde acil Davet merkezine bildiride bulunmuş oluyor. Böylece size en yakın polis grupları Hadise yerine süratlice geliyor ve hayatınız kurtarıyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir