Tag

Dürüm

1800’li yıllardan kalma mumya hareket etti! ‘Sakın yaklaşmayın’ uyarısı paniğe yol açtı

Meksika ulusal Tarih ve Antropoloji Müzesi’nde sergilenen bir mumyanın üzerinde oluşan mikroorganizmalar sebebiyle yetkililer harekete geçti. nihayet derece tehlikeli olduğu açıklanan durumla ilgili açıklamada bulunan yetkililer “Mumyalarla ilgili hala bilemediğimiz biyolojik durumlar olabilir” sözlerini kullandı.

Deprem stresi hamileliği etkiler mi? Hamilelikte stres neden olur?

Beslenme, Genel, Sağlık Şub 26, 2023 Yorum Yok

6 Şubat’ta Türkiye’de meydana gelen şiddetli sarsıntılar, milyonlarca insanın Kaygı gerilim yaşamasına Sebep oldu. yıkıntı altı çalışmalarıyla binlerce mucizeye tanıklık ederken uzmanlar, zelzele geriliminin Sebep olabileceği durumlar üzerinde durdu. Pekala zelzele gerilimi hamileliği tesirler mi? Hamilelikte gerilim neden olur?

Akut kompartman sendromu nedir? Enkazda çıkarılanlar neden uzun kuyruklarla taşınır?

Ülkemizde Istırap bir sabaha uyandıran Kahramanmaraş merkezli zelzele sonucunda 10 vilayette şiddetli halde hissedildi. Bu süreçte zelzele enkazından çıktıktan sonra oluşan sıhhat sıkıntıları da dikkat çekiyor. Crush ve Kompartan sendromları ise dikkat edilmesi gereken sıhhat sıkıntılarından biri olarak biliniyor. Pekala, zelzele sonrasında görülen kompartman sendromu nedir?

Kredi Kartı kullananlar için yeni dönem! Kredi kartı aidat iadesi nasıl alınır?

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın düzenlediği Finansal Tüketicilerden Alınacak Fiyatlara Ait Yol ve Esaslar’a ait beyanname kapsamında kredi kartı kullananlar için yeni bir Devre başladı. Bankalar tarafından Mecbur bir ödeme olarak gösterilen kart aidatları Geri alınabilecek. Pekala kredi kartı Ödenti iadesi nasıl alınır? nasıl alınır? İşte yapılması gerekenler…

Çocuklarda yaş gruplarına göre doğal afet bilinci nasıl olmalı?

Beslenme, Genel, Sağlık Şub 23, 2023 Yorum Yok

Türkiye’de meydana gelen iki şiddetli zelzele 10 vilayette Aka yıkımları meydana getirirken binlerce de can kayıplarına Sebep oldu. Asrın felaketi olarak bedellendirilen bu doğal afetten sonra milyonlarca insan mümkün sarsıntıya karşı Önlem almaya başlarken anne-babalar çocuklarına zelzele şuurunu vermenin yollarını arıyor. Pekala ıslak kümelerine nazaran çocuk ve doğal ve afet şuuru nasıl olmalı? İşte ayrıntılar…

Geçmiş travmalar nasıl düzeltilir? Travmadan kurtulmanın yolları…

Birçok şahısta görülme mümkünlüğü yüksek olan yaralanma, vefat, zelzele üzere ruhsal açıdan Değerli ve tesirli biçimde insanın ruhunda yaralanma bırakan travmalar insanlarda kimi sıhhat sorunlarında nedeni olduğunu bilimsel çalışmalarla net bir formda görebiliriz. Pekala geçmiş travmalar nasıl düzeltilir? İşte travmadan kurtulmanın yolları…

Bitkisel hayat nedir, nasıl tanımlanır? Bitkisel hayattaki insan nasıl olur?

Birçok şahıs tarafından merak edilen bahislerden biri de bitkisel hayattır. Tıp dünyasında ismini sıklıkla duyduğumuz bu terim aslında bir nevi “Beyin Ölümü” olarak da bilinmektedir. Pekala, Bitkisel hayat nedir, nasıl tanımlanır? Bitkisel hayattaki insan nasıl olur?

Deprem sonrası kaygı bozukluğuyla nasıl başa çıkılır?İletişim aracından depremi takip edenler..

Ülkemizi etkileyen doğal afetlerden biri olan sarsıntı, nihayet günlerde fizikî ve ruhsal sıhhat meselelerine yol açmaktadır. zelzele sonrasında insanların ruhsal açıdan göstereceği tepkiler bireyde farklı özellikler gösterebilir. Pekala, psikiyatrik boyutlara kadar giden zelzele sonrası Kaygı bozukluğu ile nasıl başa çıkılır?

AFAD gönüllüsü nasıl olunur, başvuru şartları ne? AFAD gönüllü başvuru formu ve ekranı e-Devlet

Kahramanmaraş zelzelesinden sonra vatandaşlar AFAD istekli müracaat ekranı ve müracaat kaidelerini araştırmaya başladı. AFAD gönüllüsü nasıl olunur, müracaat kuralları ne? İşte AFAD istekli müracaat formu ve ekranı…

Uğur Işılak deprem bölgesinden bildirdi! ” Durum, ekranlarda gördüğümüzden çok daha vahim”

Ünlü ses sanatkarı Uğur Işılak, merkez üssü Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7,7’lik sarsıntının akabinde zelzele bölgesine yardıma gitti. zelzele bölgesindeki nihayet durumu paylaşan Işılak, durumun ekranda görüldüğünden Fazla daha vahim olduğunu söyledi.