1800’li yıllardan kalma mumya hareket etti! ‘Sakın yaklaşmayın’ uyarısı paniğe yol açtı

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Nis 03, 2023 Yorum Yok

Meksika ulusal Tarih ve Antropoloji Müzesi’nde sergilenen bir mumyanın üzerinde oluşan mikroorganizmalar sebebiyle yetkililer harekete geçti. nihayet derece tehlikeli olduğu açıklanan durumla ilgili açıklamada bulunan yetkililer “Mumyalarla ilgili hala bilemediğimiz biyolojik durumlar olabilir” sözlerini kullandı.

Meksika’da ulusal Tarih ve Antropoloji Müzesi’nde sergilenen mumyalardan birinde görülen olağandışı durum dünya basınında Aka yankı uyandırdı. Müzede yer Meydan mumyalar, Antik Mısır’daki benzerlerinin bilakis bir ritüel sonucu değil, Guanajuato bölgesinin kuru, mineral açısından Güçlü topraklarında gömülen insanlardan oluşuyor. 

Meksika ulusal Tarih ve Antropoloji Müzesi

1860’lı yıllardan itibaren aileler cenaze masraflarını karşılayamayınca saçları, derisi ve Özgün kıyafetleriyle müzede sergilenmeye başlayan mumyalardan birinin üzerinde mantar oluşumu gözlendi. Mantar sebebiyle devinim ediyormuş üzere görünen mumya, ziyaretçilere kaygı dolu anlar yaşattı.

Meksika

Konu hakkında açıklamalarda bulunan müze yetkilileri birinci Kez 2021 yılının kasım ayında mantar oluşumunun gözlendiğini ve bunun yayılma ihtimalinin olduğunu Anlatım etti. Ziyaretçilerin hiçbir biçimde mumyaların yer aldığı cama yaklaşmamasını isteyen yetkililer, “Mumyalarla ilgili hala bilemediğimiz biyolojik durumlar olabilir” şeklinde ihtarlarda bulundu. Mantarın tipine yönelik İzah yapmayan uzmanlar, araştırmalarını sürdürdüğünü lisana getirdi. 

Meksika

100’den Çok insan kadavrasının yer aldığı müze, haftada 4 binden Çok ziyaretçiye kapılarını araladığı için bu durum Kamu ortasında telaşlara yol açtı. 

Mumya

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK GÖRÜNTÜ:

İbrahim Büyükak’ın gol sevinci! O anlar kameralara bu türlü yansıdı

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir