Geçmiş travmalar nasıl düzeltilir? Travmadan kurtulmanın yolları…

Beslenme, Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Şub 17, 2023 Yorum Yok

Birçok şahısta görülme mümkünlüğü yüksek olan yaralanma, vefat, zelzele üzere ruhsal açıdan Değerli ve tesirli halde insanın ruhunda yaralanma bırakan travmalar insanlarda kimi sıhhat sorunlarında nedeni olduğunu bilimsel çalışmalarla net bir biçimde görebiliriz. Pekala geçmiş travmalar nasıl düzeltilir? İşte travmadan kurtulmanın yolları…

Psikolojik bir halde yaşanılan travmalar bireyin elinde olmadan gerektiği üzere reaksiyon vermeme durumudur. Bilinçdışında gerçekleşen Laf konusu durum yaşadığı olayla Daimi Çehre yüze geliyormuş üzere hissedebilir. Ruhsal travma karşısında yaşanılan fizikî ya da duygusal ( dövülme, gasp, sevgisiz ortam, sıhhat, eğitim gibi) doğal afetler ( zelzele, sel, fırtına gibi) yangınlar, trafik kazaları ve Cenk üzere durumların etkilenmesi sonucu ortaya çıkmaktadır.

Tedavilerle hafifletilen Lakin yaraları uzun mühlet kalan ruhsal kahırlar uzmanlar tarafından “gözle görülmeyen yaralar” olarak isimlendirilmektedir. Çocukluk çağından başlayarak hayatımızın muhakkak devirlerinde de nükseden travmalar bütün hayatımızı tesiri altına alabilmekte. 

çocuklukta yaşanılan travmalar

GEÇMİŞ TRAVMA NASIL DÜZELİR?

Yaşadığınız Kötü travmaları olabildiğince kolaya indirgeyerek hatırlayın. Bu süreçte başınıza gelen olayların bir süreç olduğunu ve bir Öbür nedeni olduğunu düşünün. Şayet Ömür tecrübelerinizdeki ruhsal kahırlar geçmiyor ve hala kendinizi makûs, rahatsız ve huzursuz hissediyorsanız en tesirli travma terapi metotlarından biri olan EMDR Terapi sistemini hekim nezareti altında deneyebilirsiniz.

Travma

TRAVMALARDAN NASIL KURTULABİLİRİZ?

YAŞADIĞINIZ DURUMU KABULLENİN

Yaşadığınız ruhsal ezayı kabullenmemek ve durumla cebelleşmek sizi daha Fazla üzecek ve yıpratacaktır. Hususun ciddiyetine bağlı olarak yaşadığınız durumu içselleştirmeye başladığınızda travmanız kronik hastalıklara bile yol açabilmektedir. Bu durumda yapacağınız en âlâ durum olayı kabullenmektir.

Travmadan kurtulmanın yolları

UZMAN YARDIMI ALIN

Gözle görülen ya da yaşadığımız ağrılar sonucu birinci işimiz doktora gitmektir. Birtakım baş edemediğimiz travmatik olaylar karşısında uzmandan yardım almak en gerçek yollardan biridir. bütün süreci sağlıklı bir biçimde atlatmanıza Yardımcı olacaktır.

Travmadan kurtulmak için uzmandan yardım alınabilir

GEÇMİŞİNİZLE BARIŞIN

Geçmişte yaşadığınız Olumsuz olayı o anki durumların kaidesi gereği yaptığınızı ya da şartların o denli gerektiğini düşünün. var kaidelerde elinizden gelen en hakikat kararı aldığınızı geçmiş versiyonunuzu suçlamanın, dışlamanın kendi bütünlüğünü bozacağını unutmayın. Bu yüzden geçmişinizle barışmanız travmanızı atlatma konusunda en Olumlu durumlardan biridir.

Travmadan kurtulmak için geçmişle barışmak gerekli

DUYGULARINIZI RAHAT LİSANA GETİRİN

Çevrenizden kopmamaya bu süreçte hislerinizi rahat lisana getirmeye dikkat edin. hayatınızı tekrardan yoluna sokun ve size uygun istikbal beşerlerle vakit geçirmeye İtina gösterin.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir