Uğur Işılak deprem bölgesinden bildirdi! ” Durum, ekranlarda gördüğümüzden çok daha vahim”

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Şub 09, 2023 Yorum Yok

Ünlü ses sanatkarı Uğur Işılak, merkez üssü Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7,7’lik sarsıntının akabinde zelzele bölgesine yardıma gitti. zelzele bölgesindeki nihayet durumu paylaşan Işılak, durumun ekranda görüldüğünden Fazla daha vahim olduğunu söyledi.

Türkiye‘nin 10 ilini vuran 7,7’lik ve 7,6’lık sarsıcı zelzeleler sonrasında vatandaşların ve takımların dışında birçok Ünlü de ellerinden geldiği kadarıyla zelzele bölgelerine yardımlarını ulaştırmaya çalıştılar. 12 bin 873 kişinin hayatına mal olan fecî sarsıntıda birçok vatandaş ve Ünlü toplumsal medya hesabı üzerinden gerek yardım gerekse durum bildirimi ismine paylaşımlarda bulunarak bu kuvvetli süreçte dayanak olmaya çalıştılar. Bu süreçte dayanak veren isimlerden biri de Ünlü ses sanatkarı Uğur Işılak oldu. Işılak toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımla zelzele bölgesinden nihayet durum hakkında bilgilendirmede bulundu.

“DURUM çok DAHA VAHİM”

Deprem bölgesinden nihayet durum hakkında bilgi veren Işılak toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu sözleri kullandı:

“2 gündür zelzele bölgesindeyim. Durum, ekranlarda gördüğümüzden Fazla daha vahim maalesef. Tarifsiz bir Sıkıntı yaşanıyor burada. Ne söylesek eksik, ne yapsak yetersiz. Ülkemizin her yerinden yardım için koşan binlerce istekli beşere Şahit olmak, şu anda bölgedeki Biricik tesellimiz. On binlerce insanın acısını gösteri materyali olarak kullanıp kahramanlık peşinde koşanlara prestij etmek yerine devletin resmi kurumlarıyla irtibat halinde olmanızı tavsiye ederim ayrıyeten. nihayet olarak şunu Anlatım etmeliyim ki, zelzele Allah’ın takdiri lakin çöken binalar; gereç hırsızlarının, işini adam üzere yapmayan Bina denetçilerinin ve bu usûlsüzlükleri doğuran sistemin sonucudur. İlah hayatını kaybedenlere rahmet, hayatta kalanlara sabır, metanet, Güç ihsan eylesin.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK GÖRÜNTÜ:

70 saat sonra yıkıntı altından çıkarılan çocuğun birinci sözü Okul oldu!

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir