Tag

uyku

Bebekleri ayakta sallamak zararlı mı? Ayakta sallama alışkanlığı nasıl bırakılır?

Beslenme, Genel, Sağlık May 16, 2023 Yorum Yok

Bebeklerde uyutma yolu olarak anneler tarafından sıklıkla tercih edilen sallayarak uyutma, kalıcı hasarlara neden olabilir! Pekala bebekleri ayakta uyutma alışkanlığı nasıl bıraktırılır? Bebekleri ayakta uyutmanın ziyanları neler? Sarsılmış bebek sendromu nedir? Sarsılmış bebek sendromu belirtileri nelerdir? Ağlayan bebeği sakinleştirme formülleri:

Bebekler rüya görür mü? Bebekler rüya görmeye ne zaman başlar? Rem uykusu nedir?

Beslenme, Genel, Sağlık Mar 30, 2023 Yorum Yok

Pek Fazla şahıs bebeklerin uykusunda neden gülümsediğini ve mırıldandığını merak ediyor. Bebeklerin bu davranışları birtakım kimseler için yalnızca bir refleks olarak değerlendirilirken kimileri ise bebeklerin aslında Hayal gördüklerini düşünüyor. Pekala bebekler sahiden Hayal görebilir mi? Bebekler Hayal görmeye ne Vakit başlar? Rem uykusu nedir?

Uzmanlar uyardı: Deprem sonrası uyku sorunu yaşayanlar dikkat! Uyku hapı almak bunamayı…

Kahramanmaraş merkezli yaşanan zelzele sonrasında, depremzedeler ve sarsıntısı irtibat araçlarından takip eden birçok insan zelzele korkusu nedeniyle uyku meseleleriyle karşı karşıya kalıyor. Ruhsal istikametten Olumsuz etkilendiğimiz bu devirde uyumak için tercih edilen uyku haplarının riski ise epeyce fazla. Uzmanlar zelzele sonrası uyku sorunu yaşayanlar hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Sağlıklı Uyku Nedir, Nasıl Olmalıdır?

Sağlık Eyl 12, 2022 Yorum Yok

Uyku sağlığı belkide fiziksel olarak bedenimizin en ihtiyaç duyduğu ve bizimde en önemsememiz gereken bir durumdur. Peki “sağlıklı uyku nedir, nasıl olmalıdır?” İdeal uyku saatleri ve yaşa göre uyku saati ne kadar olmalıdır, gelin hep beraber inceleyelim; İnsan oğlunun sahip olduğu bütün ömrün 1/3’üne denk gelen uyku, sağlıklı ve mutlu bir yaşamın sırrıdır. Uyku, tıpkı yeme içme ve nefes alma…

Sağlıklı Bir Uyku İçin

Sağlık Eyl 10, 2022 Yorum Yok

Uyku insanlar için oldukça önemli bir şeydir. Beden ve zihin sağlığı açısından oldukça önemli görevlere sahiptir uyku. Uyku sırasında hücreler yenilenir, dokular onarılır, hormonlar sentezlenir psikolojik olarak denge korunur, hafızamız yapılanır ve bunun gibi bir çok şey gerçekleşir. Her insanın sağlıklı bir yaşam sürdürmesi için uyku oldukça önemli bir rol oynamaktadır. Ortalama uyku ihtiyacı 6 ile 10 saat arasında değişmektedir….

Uykunun Sağlığımızdaki En Önemli Yeri

Sağlık Eyl 09, 2022 Yorum Yok

Uykunun sağlıklı bir insan olabilmek için aşırı ehemmiyet arz ettiğini herkes biliyordur elbet. Sürekli şekilde uykusuz kalmak ve uykuyu alamamak tedavi gerektirmekte olan bir unsurdur. Hatta rahatsızlıktır dersek yeridir. Tamamı beraberinde uyuyamamak beynimizi negatif olarak etkilemektedir ve bize darbe veriyor. Uykular hayati ehemmiyet taşımaktadır. Yapılan bazı araştırmalara göre kortisol denilmekte olan gerilim hormonunun istenmeyen bazı işlevleri da bulunmaktadır. Bağışıklık sistemini…