Togg ne demek? Togg açılımı nedir?

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Mar 16, 2023 Yorum Yok

Yerli araba TOGG, araba tutkunlarından tam puan alırken birçok şahıs “Togg” sözünün manasını arama motorlarında araştırmaya başladı. Pekala Togg ne demek? Togg açılımı nedir? İşte bütün ayrıntılar haberin devamında…

Türkiye’nin doğuştan elektrikli birinci yerli arabası olan Togg için 29 Ekim 2022 tarihinde yapılan açıklamayla seri üretime başlanmıştı. 3 farklı versiyonu olan otomobilin fiyatı, aracın donanım özellikleri ve menzil kıymetine nazaran farklılık gösterse de ‘T10X’ ismi verilen C Segmenti SUV modelinin fiyatı açıklandı.

Togg araba

Başlangıç fiyatı 953 bin TL olarak duyurulan arabanın donanım, menzil ve opsiyonel ekler ile Bir arada fiyatının 1 milyon 215 bin TL ortasında olması bekleniyor. Herkes tarafından heyecanla beklenen arabayla ilgili ayrıntılar arama motorlarında süratle araştırılırken birçok şahıs “Togg” kelimesinin manasını merak etti. 

Togg anlamı

TOGG NE DEMEK? TOGG AÇILIMI NEDİR?

Togg sözünün açılımı “Türkiye’nin Arabası Teşebbüs Grubu” olarak açıklanmaktadır. Türkiye merkezli bir araba Müstahsil şirket olan Togg, şimdiden birçok kişinin radarına girmeyi başardı.

Togg açılımı

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir