Uzmanlar uyardı: Deprem sonrası uyku sorunu yaşayanlar dikkat! Uyku hapı almak bunamayı…

Beslenme, Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Şub 18, 2023 Yorum Yok

Kahramanmaraş merkezli yaşanan zelzele sonrasında, depremzedeler ve zelzelesi bağlantı araçlarından takip eden birçok insan zelzele korkusu nedeniyle uyku meseleleriyle karşı karşıya kalıyor. Ruhsal istikametten Olumsuz etkilendiğimiz bu periyotta uyumak için tercih edilen uyku haplarının riski ise epey fazla. Uzmanlar zelzele sonrası uyku sorunu yaşayanlar hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 şiddetindeki iki Aka zelzele sonrası toplumun genelinde dehşet ve ruhsal düşünceye yol açtı. Zelzelesi yaşayanlar ve bağlantı araçlarından takip eden beşerler kendileri ve aileleri hakkında tasa duymaya başladılar. Ruhsal manada insanlarda derin yaralara Sebep veren sarsıntı, ilerleyen süreçte şahısta uyku sorunlarına Sebep oluyor. Devayı uyku haplarında arayan beşerler bunama riskiyle karşı karşıya kalıyor.

Depremden sonra görülen uykusuzluk problemi

UYKU İLAÇLARI BUNAMA RİSKİ YAPIYOR

Yapılan araştırmalar sonucunda uyku sorunu yaşayan insanların sıklıkla başvurduğu uyku ilaçlarının, ilerleyen vakitlerde Olumsuz bilişsel tesirlere Sebep olabileceğini gösteriyor. Birebir zamanda Alzheimer’a bağlı bunama riskini yüzde 51’e kadar artırdığı incelemeler sonucu açıklandı. Yaşlılar için katiyetle önerilmeyen uyku hapları, beyin işlevlerini bozduğundan Dolayı yaşlılarda; bayılma, düşme ya da kan basıncında tehlikeli artışlar meydana gelebilir.

uyku hapları yaşlılara verilmeli mi?

KRONİK AĞRIYA neden OLABİLİR

 Yapılan araştırmalar sonucunda uyku hapları, depresyona ve yüksek tansiyona neden olabileceği söyleniyor. Kullanım sıklığına nazaran uyku hapı kimi hastalıklarda kronik ağrılara kadar gidebileceği açıklamalarda yer alıyor. baş dönmesi, Denetim edilemeyen uyuşukluk hissi ve istikrar kaybının yaşanması uyku ilacının öbür Olumsuz özellikleri ortasında yerini alıyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir