Bebekler rüya görür mü? Bebekler rüya görmeye ne zaman başlar? Rem uykusu nedir?

Beslenme, Genel, Sağlık Mar 30, 2023 Yorum Yok

Pek Fazla şahıs bebeklerin uykusunda neden gülümsediğini ve mırıldandığını merak ediyor. Bebeklerin bu davranışları kimi kimseler için yalnızca bir refleks olarak değerlendirilirken kimileri ise bebeklerin aslında Hayal gördüklerini düşünüyor. Pekala bebekler hakikaten Hayal görebilir mi? Bebekler Hayal görmeye ne Vakit başlar? Rem uykusu nedir?

HABERE İLİŞKİN GÖRÜNTÜ İÇİN TIKLAYIN İZLE

Bebekler doğdukları andan itibaren dünyaya Ahenk sağlamak için birçok düzeneğe sahiptirler. Uyku da en Kıymetli düzeneklerden biridir. Pek Fazla şahıs bebeklerin uykudayken gülümsediğine ve mırıldandığına Şahit olmuştur. Bebeğin bu tatlı halleri izlemeye doyulmazken, asıl sebebi de hayli merak ediliyor. Bebeklerin dünyasını anlamak her ne kadar güç olsa da aslında kimi Vaziyet ve tutumlar bir ekip sinyaller verir. Bunlardan biri de Hayal görüp görmedikleri. Bebekler de tıpkı yetişkinler üzere Hayal görürler. Araştırmalara göre bebekler Ebeveyn karnındayken Hayal görmeye başlıyor. Çoğunlukla REM ismi verilen uyku sırasında Hız göz hareketleriyle kendini ele verir.

Bebekler Hayal görür mü

BEBEKLER DÜŞ GÖRMEYE NE Vakit BAŞLAR?

Bebeklerin Hayal görme serüveni, dışarıdan gelen sesler ve ışıklar doğrultusunda başlar. Bu da REM uykusunu beraberinde getirir. REM uykusu sırasında gövde gevşer ve beyin etkindir. Yetişkinler ekseriyetle bu uyku evresinde hareketsiz kalırken bebekler tam karşıtı tepki gösterirler. Kıpırdamak, dönmek ve hatta ağlamak, ebeveynlerin bebeklerinin Üzücü bir Hayal görüp görmediğini sorgulamasına neden olabilir. Uyku sırasında ağlayan bebekler, daha Evvel meydana gelen bir şeyi yaşıyor olabilir, bu da onun için görülen duşun bir anı olduğu manasına gelir. Nitekim bebekler, dünyadaki şimdi kısıtlı olan yaşantısında kimi Kıymetli deneyimleri düşler sayesinde öğrendiği düşünülür.

Bebekler Hayal görmeye ne Vakit başlar

Pediatrik Hayal görme konusunda dünyanın önde gelen uzmanlarından biri olan psikolog David Foulkes’a nazaran, bebeklerin etraflarındaki dünyayı algılama yetenekleri, insanların ezkaza Hayal görebileceklerine inanmalarına neden oluyor. Foulkes’un Harvard University Press tarafından yayınlanan “Children’s Dreaming and the Development of Consciousness” isimli çalışması, bir organizmanın gerçekliği algılama yeteneği varsa, o organizmanın da bir gerçekliği Hayal edebilmesinin Fazla mümkün olduğunu kaydeder.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir