Tag

eğitim

Bakan Özer Türk Mutfak Sanatları Atölyesi’nin açılışını yaptı: Miras lezzetler bırakacağız!

Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer ve eşi Nebahat Özer, Türk mutfağının zenginliğini bütün dünyaya tanıtmaya hazırlanan Sabancı Olgunlaşma Enstitüsü bünyesinde kurulan birinci Türk Mutfak Sanatları Atölyesi’nin açılışını gerçekleştirdi.

Milli Eğitim Bakanı Özer’den açıklama: Eğitime seçim arası

Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer, bütün öğrencileri ve velileri ilgilendiren bir nihayet dakika açıklamasında bulundu. Özer, “Cumhurbaşkanı ve 28. Devre Milletvekili genel Seçimlerinin sonraki günü eğitim öğretime 1 gün Ara vereceğiz. Öğretmenlerimizi de idari müsaadeli sayacağız.” dedi.

Nisan ara tatili ne zaman 2023? Okullar ne zaman kapanıyor, öğrenciler kaç gün tatil yapacak?

Devrin ikinci Ara tatili için veliler ve öğrenciler Nisan ayı Ara tatilinin ne Vakit olacağını merak ediyor. ulusal Eğitim Bakanlığı Nisan Aralık tatili tarihlerini açıkladı. Pekala 2023 Nisan Aralık tatili olacak mı, ne Vakit başlıyor, hangi gün bitiyor? İşte Uzaklık tatil hakkında bilinmesi gerekenler…

Murat Boz’dan alkışlanacak hareket! Doğum gününü TEV’e bağışladı

7 Mart’ta 42. yaşını kutlayacak olan Ünlü müzikçi Murat Boz’dan depremzedeler için manalı dayanak geldi. Boz, depremzede çocukların eğitimine dayanak vermek için doğum gününde manalı bir kampanya başlattı.

BİLSEM sınavı ertelendi mi, iptal mi oldu? 2023 BİLSEM sınavı ne zaman yapılacak?

Beslenme, Genel, Sağlık Şub 24, 2023 Yorum Yok

18-19 Şubat tarihlerinde yapılması planlanan BİLSEM imtihanlarına ait araştırmalar Hız kazandı. 6 Şubat Pazartesi günü meydana gelen Kahramanmaraş sarsıntısı sonrası birçok İmtihan ertelendi. Binlerce çocuk “BİLSEM imtihanı ertelendi mi, iptal mi oldu?” sorularını merak ediyor. Pekala BİLSEM imtihanı ertelendi mi, iptal mi oldu? 2023 BİLSEM imtihanı ne Vakit yapılacak? İşte ayrıntılar…

Deprem okul kaydı nakli nasıl yapılır? E-okul nakil aldırma! Üniversite, lise nakil işlemleri

Kahramanmaraş ve Etraf vilayetlerinde adeta yıkıma neden olan zelzele sonrası 10 vilayette okullar kullanamaz hale geldi. Yapılan nihayet açıklamaya nazaran Öbür vilayetlere göç etmek zorunda kalan birçok Talebe istediği vilayetlerde okullara müracaat yapabilecek. Pekala üniversite, zelzele Okul kaydı nakli nasıl yapılır, İdadi atama süreçleri nasıl yapılır? İşte depremzede ailelerin adım adım uygulaması gerekenler:

Hibrit eğitim modeli nedir?Hibrit eğitim sistemi nasıl bir sistem?Üniversitelerde hibrit eğitim

Kahramanmaraş sarsıntısıyla gündeme gelen Hibrit eğitim modeli okullarda eğitim sisteminde alternatif olacak modellerden biridir. Okulların açılış sürecinde Fazla Çok duyduğumuz hibrit eğitim modeli, karışık öğrenme yani karma öğrenme olarak isimlendirilmektedir. Pekala hibrit eğitim nedir, nasıl uygulanır? Ayrıntılar haberimizde…

Çocuklar okula nasıl motive edilir? İşte çocukları okula motive etmenin yolları

Beslenme, Genel, Sağlık Şub 05, 2023 Yorum Yok

15 günlük bir Uzaklık tatilden sonra Okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretimde eğitim gören çocuklar 6 Şubat itibariyle Okul sıralarına Geri dönüyor. Ebeveyn ve babalar, uzun bir Aralık olmasa da derslerden Irak kalan çocukları için okula motive etmenin yollarını araştırıyor. 2022-2023 yılı eğitim ve öğretimin 2. periyodu başlarken çocuklarınızı okula motive etmenin yollarını derledik. Pekala çocuklar okula nasıl motive edilir?

Sümeyye Erdoğan öncülüğünde KADEM’in ‘Kadın Destek Merkezi’ açıldı

KADEM Mütevelli Heyeti Lideri Sümeyye Erdoğan Bayraktar öncülüğünde gerçekleşen merasimle Fatih Edirnekapı’daki Bayan Dayanak Merkezi bugün hizmete açıldı. Merasim, Bayraktar’ın yanı Dizi Yönetim Konseyi Lideri Saliha Okur Gümrükçüoğlu, proje paydaşları ve davetlilerin iştirakiyle gerçekleşti. Yasemin.com grubu olarak Müge Çakmak muhabirliğinde Sümeyye Erdoğan Bayraktar’a mikrofonumuzu uzattık.

Otizm Tedavi Yöntemleri

Sağlık Eyl 09, 2022 Yorum Yok

Erken tanı ve teşhisle çocukların tam sosyal hayatlarında ki işlevlerine ulaşmasına yardımcı olur. Tedavilerde ki en önemli aşama otizm tanısı konulmuş çocuğun günlük hayatta ki, becerilerine yerine getirmesi ve gelişmesidir. Otistik hastaların durumları, davranışları değişebilir. Tedavi yöntemleri genel de bireysel kişiliklerine ve aile yaşantısına göre farklılık gösterebilir. Otistik çocukların büyük bir bölümü kendilerine uygun olan tedavilere çok iyi yanıt verirler….