BİLSEM sınavı ertelendi mi, iptal mi oldu? 2023 BİLSEM sınavı ne zaman yapılacak?

Beslenme, Genel, Sağlık Şub 24, 2023 Yorum Yok

18-19 Şubat tarihlerinde yapılması planlanan BİLSEM imtihanlarına ait araştırmalar Hız kazandı. 6 Şubat Pazartesi günü meydana gelen Kahramanmaraş sarsıntısı sonrası birçok İmtihan ertelendi. Binlerce çocuk “BİLSEM imtihanı ertelendi mi, iptal mi oldu?” sorularını merak ediyor. Pekala BİLSEM imtihanı ertelendi mi, iptal mi oldu? 2023 BİLSEM imtihanı ne Vakit yapılacak? İşte ayrıntılar…

Özel yetenekli öğrencilerin Okul sonrası ek olarak eğitim alabilecekleri kurumlar olan BİLSEM İmtihan tarihleri ile ilgili araştırmalar devam ediyor. Türkiye’yi derinden sarsan Kahramanmaraş sarsıntısı eğitim başta olmak üzere birçok faaliyete Aralık verilmesine Sebep oldu. Hasebiyle veliler ve öğrenciler BİLSEM imtihanı tarihleri hakkında araştırma yapıyor. Sarsıntının yaraları sarılmaya devam ederken eğitimin de Muhtemel olduğu surece sürdürülmesi planlanıyor. Pekala, BİLSEM imtihanı ne Vakit yapılacak, ertelendi mi?

BİLSEM İmtihan tarihleri ertelendi mi

BİLSEM İMTİHANI 2023 ERTELENDİ Mİ, NE Vakit YAPILACAK?

Bilim ve Sanat Eğitim Merkezleri imtihanı (BİLSEM)11-12 ve 18-19 Şubat tarihlerinde yapılması planlanıyordu. Fakat Kahramanmaraş merkezli meydana gelen zelzeleler nedeniyle BİLSEM imtihanları da ertelendi. MEB’den BİLSEM genel Yetenek Ön Kıymetlendirme sürecine ait İlan yapıldı. Fakat, imtihanların ne Vakit yapılacağı ile ilgili resmi bir İzah yapılmadı.

BİLSEM nedir

BİLSEM NEDİR?

Bilsem, ilim ve Sanat Eğitim Merkezlerinin kısaltılmış ismidir. İlkokullarda imtihanla tespit edilen Özel yetenekli öğrencilerin örgün eğitim kurumlarındaki eğitimlerini aksatmayacak formda kişisel yeteneklerinin farkında olmalarını ve sahip oldukları kapasitelerini geliştirerek üst seviyede kullanmalarını sağlamak emeliyle devlete bağlı olarak açılmış olan Özel eğitim kurumlarıdır. Türkiye genelinde her vilayette bir BİLSEM olmakla Birlikte nüfus yoğunluğuna nazaran Aka kentlerde aniden Çok bulunmaktadır.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir