Deprem okul kaydı nakli nasıl yapılır? E-okul nakil aldırma! Üniversite, lise nakil işlemleri

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Şub 22, 2023 Yorum Yok

Kahramanmaraş ve Etraf vilayetlerinde adeta yıkıma neden olan zelzele sonrası 10 vilayette okullar kullanamaz hale geldi. Yapılan nihayet açıklamaya nazaran Öbür vilayetlere göç etmek zorunda kalan birçok Talebe istediği vilayetlerde okullara müracaat yapabilecek. Pekala üniversite, zelzele Okul kaydı nakli nasıl yapılır, İdadi atama süreçleri nasıl yapılır? İşte depremzede ailelerin adım adım uygulaması gerekenler:

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ili etkileyen 7,7’lik ve 7,6’lık sarsıntılar ile sarsıldı. Yaşanan zelzeleler sonrası 10 vilayette seferberlik ilan edilmişti. ulusal Eğitim Bakanlığı, binlerce kişinin hayatını kaybettiği sarsıntıda meskeni yıkılan öğrenciler için ‘Doğal Afet Nedeniyle Nakil’ seçeneği getirdi. Pekala, Öbür kentlere göç etmek zorunda kalan depremzedeler için internette merak konusu olan zelzele Okul kaydı nakli nasıl yapılır? İşte doğal afet nedeniyle üniversite ve İdadi atama kaydırma müracaatları ile ilgili bilmeniz gerekenler:

OKUL NAKİL KAYDI NASIL YAPILIR?

Milli Eğitim Bakanlığı MEB açıklaması şöyle:

“Afet bölgesindeki vilayetlerde Okul öncesi eğitim ve ilköğretim kurumlarında kayıtlı öğrencilerin nakilleri, istemeleri hâlinde yerleşim yeri adres bilgilerine bakılmaksızın Türkiye genelindeki okullara ‘Doğal Afet Nedeniyle Nakil’ seçeneği kapsamında il/ilçe ulusal eğitim müdürlükleri uyumuyla Okul müdürlükleri tarafından e-Okul sistemi üzerinden yapılacak.”

Afet bölgesinde İdadi seviyesinde eğitim gören öğrencilerin Türkiye genelinde eğitime erişimlerinin üst düzeyde sağlanabilmesi için Türkiye genelindeki okullara vilayet, ilçe atama kurullarınca rastgele bir mağduriyete sebebiyet verilmeden yerleştirilmeleri sağlanacak.

E- Okul GİRİŞİ NASIL YAPILIR?

E Okul üzerinden sisteme TC kimlik ve Talebe numarasıyla giriş yaparak Türkiye genelinde bulunan vilayetlerde ‘Doğal Afet Nedeniyle Okul’ seçeneği ile il/ilçe ulusal eğitim müdürlükleri uyumuyla Okul müdürlükleri tarafından yapılabilecek.

E- Okul GİRİŞ NASIL YAPILIR?

https://www.turkiye.gov.tr/meb-ogrenci-nakil-islemi

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir