Bakan Özer Türk Mutfak Sanatları Atölyesi’nin açılışını yaptı: Miras lezzetler bırakacağız!

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı May 19, 2023 Yorum Yok

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer ve eşi Nebahat Özer, Türk mutfağının zenginliğini bütün dünyaya tanıtmaya hazırlanan Sabancı Olgunlaşma Enstitüsü bünyesinde kurulan birinci Türk Mutfak Sanatları Atölyesi’nin açılışını gerçekleştirdi.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı hayat Uzunluğu Öğrenme genel Müdürlüğü tarafından oluşturulan “Sabancı Olgunlaşma Enstitüsü”, Türk mutfak sanatları, Osmanlı Saray mutfağı ve dünya mutfağındaki yeni bilgilerle klasik bilgileri bütünleştirmek ismine Kıymetli bir adım attı. hayat Uzunluğu Öğrenme genel Müdürlüğü’nün katkılarıyla ilk Türk Mutfak Sanatları Atölyesi’nin açılışı gerçekleştirildi.

Türk Mutfak Sanatları Atölyesi

Hayat Uzunluğu Öğrenme genel Müdürü Hüseyin Burak Fettahoğlu ile İstanbul Ulusal Eğitim Müdürü Levent Yazıcı’nın iştirak sağladığı projenin açılışını Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer ve eşi Nebahat Özer gerçekleştirdi. 

Türk Mutfak Sanatları Atölyesi

“DÜNYAYA MİRAS LEZZETLER BIRAKMAYI AMAÇLIYORUZ”

İstanbul’daki Sabancı Olgunlaşma Enstitüsü bünyesinde kurulan Türk Mutfak Sanatları Atölyesi’nin açılışını gerçekleştiren Bakan Özer, işlik hakkında şu sözleri kullandı:

“Geleneksel ve yeni Türk mutfağının Osmanlı saray mutfağı ile dünya mutfağının kapsayıcı bir anlayışla ele alındığı Türk Mutfak Sanatları Atölyesi, bir birinci olma özelliği taşıması açısından değerlidir. Bununla kesimin muhtaçlık duyduğu donanım ve inovasyona sahip, mesleksel marifetini dünya ile senkronize hâle getirebilen gastronomi uzmanlarının yetişmesini hedefliyoruz. Atölyede, gastronomi alanında gereksinim duyulan niteliklere sahip, akademik ve yeni gelişmeleri takip eden, Türk ve dünya mutfak sanatlarını disiplinler ortası anlayışla yorumlayabilen profesyonel şeflerin yetişmesini sağlayarak dünyaya miras lezzetler bırakmayı amaçlıyoruz.”

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir