Tag

Çocuklar

Çocuklar neden çabuk hastalanıyor? Uzmanlar uyardı! Verilere göre 1 saatten fazlası zarar

Beslenme, Genel, Sağlık May 03, 2023 Yorum Yok

Gelişen teknolojiyle Bir arada dünya genelinde ekrana bakma oranı yükseldi. Bu durum Fazla Ufak yaşlara kadar indi. Ebeveynler “Çocuklar neden çabuk hastalanıyor” sorusunu araştırırken merak edilen bütün sorulara, Dünya sıhhat Örgütü’nün dataları Cevap verdi. Uzmanlar, çocuklarda görülen obezite ve uykusuzluk üzere sıkıntıların çok ekran kullanımından kaynaklandığını belirtti.

Çocuklarla ırkçılık hakkında nasıl konuşulmalı? Ebeveynler nasıl bir dil kullanmalı?

Beslenme, Genel, Sağlık Nis 25, 2023 Yorum Yok

Dünya genelinde süratle yayılan ırkçı ve ötekileştirme davranışı, nihayet yıllarda çocuklar ortasında da görülmeye başlandı. Irkçılık, doğuştan gelmezken çevresel tesirlerle öğrenilen bir üstünlük tavrıdır. Pekala çocuklarınızı ırkçılık dayatmasına karşı nasıl korursunuz? Çocuklarla ırkçılık hakkında nasıl konuşulmalı? Ebeveynler nasıl bir lisan kullanmalı?

Yusuf İslam’dan çocuklara özel Ramazan animasyonu: Ramadan Moon

İngiliz asıllı Müslüman müzisyen insani yardım gönüllüsü Yusuf İslam, Ramazan ayını çocuklara sevdirmek ismine bir animasyon hazırladı. ehil sanatçı, ‘Ramadan Moon’ ismiyle hazırladığı animasyonla çocukların, yetişkinlerle Bir arada misal heyecanı yaşamalarını amaçlandığını belirtti.

Murat Kekilli’den deprem bölgesinde iç ısıtan paylaşım: Bir algı oluşturmaya gerek var mı?

Tüm Türkiye’yi derinden etkileyen Kahramanmaraş merkezli zelzelelerin akabinde bölgeden bir olsun ayrılmayan müzikçi Murat Kekilli, çadır kentte çocukların top oynadığı anları takipçileriyle paylaştı. Devlet kurumlarının yardımlarını paylaştığı için eleştirilen Kekilli “Bir algı oluşturmaya gerek Mevcut mı?” sözlerini kullandı.

Cumhurbaşkanlığı iletişim başkanlığı desteğiyle deprem bölgesinde buluşan ünlü isimler…

Merkez üssü Kahramanmaraş olan iki Aka zelzele felaketinin akabinde Cumhurbaşkanlığı irtibat başkanlığı takviyesiyle bir ortaya gelen; ortalarında oyuncu, ses sanatkarı ve futbolcuların da bulunduğu 23 Ünlü İsim Gaziantep’in Silahiye ve Nurdağı ilçelerinde depremzedelerle buluştu. meşhur isimler bir yandan çocukların eğlenceli vakit geçirmesini sağlarken öteki yandan kısa metrajlı sinema çektiler.

İlber Ortaylı’nın yetiştirme yurtlarıyla ilgili söylediklerine YADER’den basın açıklaması!

Geçtiğimiz günlerde Ünlü tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı, Baş TV’nin Youtube kanalındaki ‘Cahille Sohbeti Kestim’ programında sarsıntıda sağ olarak kurtarılan çocuklar hakkında konuştu. Ortaylı’nın “Çok kısa vakitte gözetici ailelerin yahut direkt doğruya evlat edinenlerin tespit edilmesi gerekiyor.” kelamları üzerine zelzele bölgelerindeki çocuklara ait Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığın dataları gündeme geldi.

Gülben Ergen açıkladı! Çocuklar Gülsün diye deprem bölgesine okul yaptıracak

Çocuklar Gülsün Diye Derneği ile Türkiye’nin birçok yerine Okul yaptıran Gülben Ergen zelzele bölgesi içinde kolları sıvadı. Müzikçi afet bölgesindeki 11 vilayette birer anaokulu yaptıracak.

Depremzede çocuklar ‘TRT Gezen Sinema’ ile moral buldu!

TRT genel Müdürü Mehmet Zahid Sobacı öncülüğünde TRT Gezen Sinema ile afetzede çocukların yüzü güldü. TRT Gezen Sinema Tırı da birinci gösterimini Kahramanmaraş’ta yaptı. Gezen Sinema, 11 ili de gezecek.