Cumhurbaşkanlığı iletişim başkanlığı desteğiyle deprem bölgesinde buluşan ünlü isimler…

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Mar 13, 2023 Yorum Yok

Merkez üssü Kahramanmaraş olan iki Aka zelzele felaketinin akabinde Cumhurbaşkanlığı bağlantı başkanlığı dayanağıyla bir ortaya gelen; ortalarında oyuncu, ses sanatkarı ve futbolcuların da bulunduğu 23 Ünlü İsim Gaziantep’in Silahiye ve Nurdağı ilçelerinde depremzedelerle buluştu. meşhur isimler bir yandan çocukların eğlenceli vakit geçirmesini sağlarken diğer yandan kısa metrajlı sinema çektiler.

HABERE İLİŞKİN GÖRÜNTÜ İÇİN TIKLAYIN İZLE

6 Şubat‘ta yaşanan Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 şiddetindeki iki Aka sarsıntının akabinde Fazla sayıda Ünlü İsim soluğu zelzele bölgelerinde aldı. Cumhurbaşkanlığı irtibat başkanlığı desteğiyle bir ortaya gelen 23 Ünlü isim de zelzele bölgelerinden biri olan Gaziantep‘e giderek depremzedeleri ziyaret etti. Bilhassa depremzede çocukların ağır İlgi gösterdikleri Ünlü isimler çocuklarla müzik söyleyip fotoğraf çizerek keyifli vakit geçirdiler. Bölgede sunulan imkanlar hakkında bilgi Meydan Ünlü isimler, konteyner ve çadır kentlerde yer Meydan Sınıf ve Faaliyet alanlarını da gezdi. Bölgeyi ziyaret eden isimler birebir vakitte burada, senaryosunu çocukların yazdığı kısa metrajlı bir film de çektiler.

Ünlü isimler Cumhurbaşkanlığı irtibat başkanlığı takviyesiyle zelzele bölgesinde buluştu

SENARYOYU ÇOCUKLAR YAZDI!

İçlerinde Ünlü oyuncu Tamer Karadağlı, futbolcu Ümit Karan, Ali Buhara Mete, İsmail Hakkı Ürün, rap sanatçısı Resul Aydemir, Gökhan Karacık, Burcu Kıratlı, Birand Tunca, Yuşa Ebrar Dursunoğlu, Uğurcan Keleş, Derda Yasir Yenal, Muhammed Emre Kaya, Muhammed Burak Haktanır, Haysiyet Yaprakçı, Buyruk Rıfat Işık, Caner Otrakçı, Necati İşbilen, Musa Cihan, Recep Çavdar, Emre Bulut, Mustafa Kocabey, umut Kantarcı ve Haluk Piyes‘in bulunduğu 23 ünlü isim Cumhurbaşkanlığı irtibat başkanlığı desteğiyle çekilen ve senaryosunu depremzede çocukların yazdığı kısa metrajlı sinemada yer aldılar. Ünlü isimler birebir vakitte yaşanan zelzeleyle alakalı his ve fikirlerini lisana getirdikleri kısa röportajlar da verdiler.

Cumhurbaşkanlığı bağlantı başkanlığı takviyesiyle zelzele bölgesinde buluşan Ünlü isimler:

GERÇEK İSİMLERİNİ HATIRLAYAMADILAR

Televizyondaki gördükleri Ünlü isimlerle fotoğraf çektirmek isteyen depremzede çocuklar ve aileleri, isimlerini hatırlayamadığı Ünlü isimlere Vakit vakit televizyondan hatırladıkları “Haluk Abi”, “Akif Abi”, “Komutanım” gibi isimlerle seslendiler.

Tamer Karadağlı zelzele bölgesi Gaziantepte

DUYGULARINI LİSANA GETİRDİLER

Depremzede çocuklar ve aileleri tarafından ağır İlgi gören isimler, depremzedelerin muhtaçlıkları konusunda ayrıntılı bilgiler alırken, hislerini lisana getirdikleri röportajlar verdiler.

Ünlü isimler zelzele bölgesinde

ALİ BUHARA METE: “BURADA OLMAKTAN çok MEMNUNUM…”

Kurtlar Vadisi filmi ile tanınan ve sonrasında Diriliş Ertuğrul, Payidaht Abdülhamit gibi Kıymetli projelerde yer Meydan Ünlü oyuncu Ali Buhara Mete verdiği röportajda “Burada olmaktan Fazla memnunum, kardeşlerimiz ve çocuklarımızla beraberiz. Onların hoş güçlerini alıyoruz onlar bizlere Sevinç veriyor. Bu türlü günlerde onların kederlerine ortağız, Fazla üzüldük bu yaşanan süreç içerisinde elimizden geldiğince onların yanlarında olmaya çalışıyoruz. Bir nebzede olsa elimizden geldiği kadar yaraları sarmaya efor ediyoruz. Onlarla olmak Fazla hoş bu milletin bir kesimi olmaktan onlardan biri olduğum için Fazla memnunum. Moralleri Fazla güzel onlar nitekim Fazla Önemli acılar ve meşakkatler yaşamışlar. Buna Karşın bizlerden güler yüzlerini Noksan etmediler” ifadelerini kullandı.

Ali Buhara Mete

TAMER KARADAĞLI: “ÇOK BÜYÜK BİR YIKIM YAŞADIK VE…”

Çocuklar Duymasın‘ın Haluk karekteri ile hafızalara kazınan oyuncu Tamer Karadağlı, “Ülkemizin yaşamış olduğu zelzele felaketinden sonra birçok insan evsiz barksız kaldı. çok Aka bir yıkım yaşadık ve buraya gelip onlara bir nebzede olsa onlara moral olabilmek bence Fazla kıymetli, esasen ruhsal olarak bir yıkım içerisindeler en azından tanıdıkları birilerini gördükleri Vakit en az birkaç saniyede olsa gülüyor olması Fazla kıymetlidir. O yüzden de Gaziantep’in İslahiye ilçesine geldik. Konteyner kente geldik aileler ve çocuklarla buluştuk ve bu durumdan çocuklar Fazla Mesut oldu. Tekraren bizlere teşekkür ettiler bizleri yalnız bırakmadığınız için dediler. fakat bu bizim vazifemiz olduğunu düşünüyorum yıllarca televizyonlarda gördükleri için bu türlü bir felaketten sonra onların yanına gelip de en azından onlarla ve çocuklarıyla birkaç saat vakit geçirebiliyorsa, bu Fazla değerli bir şeydir. Biraz olsa da morallerini düzeltebildiysek Şayet ne Mesut bizlere” biçiminde konuştu.

Tamer Karadağlı

ÜMİT KARAN: SÖZLERLE ANLATAMIYORUZ”

Depremzede çocuklarla futbol oynayarak keyifli vakit geçirmelerini sağlayan futbolcu Ümit Karan ise, “Her şeyi Fazla uygun gördüm. Buraya gelince sözlerle anlatamıyoruz. Yani ekranda olduğu ve göründüğü üzere değildir. Burası nitekim Aka bir felaket yaşıyor. Binaların birçok zelzeleye maruz kalmış aileleri çocukları görüyoruz. Buraya gelince Fazla üzülüyorum burada konuşmak için söz bulamıyorum. Zira İstanbul’da televizyonda izlerken tıpkı duyguyu paylaşamıyorum. örneğin İstanbul’a bir günlüğüne gittim, Tüm kalbim burada kaldı. mecburi tekrardan Geri döndüm. Burayı bırakıp gitmek istemiyorum, unutmamamız ve unutturmamamız lazım. Biz bunları göstermek ve hatırlatmak zorundayız” dedi.

Ümit Karan

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir