Tag

Türk

Türk Bayrağı nereden alınır? 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı için bayraklar

Mustafa Kemal Atatürk’ün gençlere armağan ettiği 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı her Yıl bütün sevdiklerimizle coşkulu bir halde kutluyoruz. Şayet bu Özel günde konutunuzun ve sokaklarınızın dört bir yanını Türk bayraklarıyla donatmak isterseniz bu haber tam da size göre! İşte Tük bayrağı satın alabileceğiniz en yanlışsız adresler…

Ahmet Yenilmez’in Muharrem İnce açıklaması dikkat çekti! “Çok enteresan tevafuk”

Muharrem İnce’nin Cumhurbaşkanlığı adaylığından çekilmesinin akabinde oyuncu Ahmet Yenilmez’den kritik bir İzah geldi. Kaset ve şantaj argümanları nedeniyle İnce’nin 10 Mayıs’ta adaylıktan çekilmesi üzerine Yenilmez, Deniz Baykal’ın da birebir sebepten Dolayı istifa ettiği tarihe dikkat çekti. ehil isim, Türk milletini ‘doğru karar’ için teşvik etti.

Oscar’lı Slumdog MillIonaire’in yazarı Vikas Swarup: Rami’de ağırlanmaktan mutluyum!

“Slumdog Millionaire” sinemasının ilham kaynağı olan “Q and A” kitabının muharriri dünyaca Ünlü müellif Vikas Swarup, Avrupa’nın da sayılı kütüphanelerinden biri olarak hizmete açılan Rami Kütüphanesi’nde Türk hayranlarıyla bir ortaya geldi. Rami’de ağırlandığı için Mesut olduğunu Anlatım eden müellif, övgü dolu kelamlar söyledi.

Gamze Özçelik Sudan’daki Türk vatandaşlarının tahliyesiyle ilgili paylaşım yaptı

Türkiye’nin Hartum Büyükelçiliği, Sudan’da ordu ile Süratli Takviye Kuvvetleri (HDK) ortasındaki çatışmalar nedeniyle yurda dönmek isteyen Türk vatandaşlarının bugün tahliye edileceği duyuruldu. İnsani yardımlarıyla gönüllerde taht kuran Gamze Özçelik, toplumsal medya hesabından Dışişleri Bakanlığınca yayımlanan tahliye sürecine ait bildiriyi paylaştı.

2023 pasaportsuz kimlikle gidilebilen ülkeler hangileridir? Mısır’a vizesiz dönem başladı

Türkiye’nin Kahire Maslahatgüzarı Salih Mesut Şen, toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımla Mısır’ın Türk vatandaşlarına kapıdan vize alma uygulaması başlattığını duyurdu. Bu paylaşımla birlikte Mısır’a gitmek isteyen vatandaşlar arama motorlarında araştırma yapmaya başladı. Pekala pasaportsuz ve vizesiz gidilebilecek ülkeler hangileridir? 2023 kimlikle hangi ülkelere gidilir? İşte cevaplar…

İbrahim Kalın Aşık Veysel’in türküsünü seslendirdi! Sesiyle yüreklere dokundu

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, aşık geleneğinin Aka ustalarından Aşık Veysel Şatıroğlu’nun, vefatının 50. yılında toplumsal medya hesabından paylaşımda bulundu. Aşık Veysel’in gönüllere taht kuran türküsünü seslendiren Kalın, yorumuyla Aka zevk topladı.

Yağmur Atacan’dan Fulya Öztürk paylaşımı! “Tüm Türkiye hem fikir”

Oyuncu Yağmur Atacan, birinci günden beri zelzele bölgesinde olan Fulya Öztürk’e toplumsal medya hesabı üzerinden dikkat çeken tabirler kullandı. “Tüm Türkiye hem fikir” kelamlarıyla gündem oldu.

Yağmur Atacan: Tüm Türkiye hem fikir! Fulya Öztürk’e dikkat çeken ifadeler kullandı!

Oyuncu Yağmur Atacan, birinci günden beri zelzele bölgesinde olan Fulya Öztürk’e toplumsal medya hesabı üzerinden dikkat çeken sözler kullandı. “Tüm Türkiye hem fikir” kelamlarıyla gündem oldu.

Belçikalı sanatçılar depremzedeler için bir araya geldi! Hadise yorumuyla göz doldurdu

Ünlü müzikçi Hadise, Belçika’nın Türkiye’de Aka yankı uyandıran zelzele felaketi için hazırladığı yeni yardım kampanyasında yer aldı. 30 Flaman sanatkarla bir ortaya gelen Hadise, “12-12” kampanyası “People Help the People” müziğini seslendirdi.

Zeynep isminin anlamı nedir? Zeynep Kuran’da geçiyor mu? Zeynep ne demek?

Beslenme, Genel, Sağlık Mar 05, 2023 Yorum Yok

Her ismin farklı bir manası ve özelliği olduğu üzere kökeni de farklıdır. Peygamber Efendimizin (SAV) en Aka kızına verdiği Zeynep, manası ve özelliğiyle Türkiye’de en Fazla tercih edilen isimler ortasında yer alıyor. Pekala Zeynep isminin manası nedir, özellikleri nelerdir? Zeynep isminin kökeni nedir? İşte Zeynep ismine dair bütün ayrıntılar…