Oscar’lı Slumdog MillIonaire’in yazarı Vikas Swarup: Rami’de ağırlanmaktan mutluyum!

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Nis 27, 2023 Yorum Yok

“Slumdog Millionaire” sinemasının ilham kaynağı olan “Q and A” kitabının müellifi dünyaca Ünlü müellif Vikas Swarup, Avrupa’nın da sayılı kütüphanelerinden biri olarak hizmete açılan Rami Kütüphanesi’nde Türk hayranlarıyla bir ortaya geldi. Rami’de ağırlandığı için Mesut olduğunu Anlatım eden müellif, övgü dolu kelamlar söyledi.

Türkiye’de “Milyoner” ismiyle ak perdede izleyenlerle buluşan 2009 yapımı “Slumdog Millionaire” isimli sinema, dünya sinemasının kült yapıtları ortasına ismini yazdırıyor. Gecekondu mahallesinde yaşayan yoksul Jamal’ın bilgi yarışında Aka ikramiyeyi kazanma hikayesini izleyenlerle buluşturan sinema, 8 kolda Oscar’a Namzet gösterilerek 7’den 70’e herkesi tesiri altına almayı başardı. 

Slumdog Millionaire

Hint sinemasının en Kıymetli üretimlerinden biri olan sinema, Boeke Mükafatı sahibi ve Commonwealth Muharrirleri Mükafatı adayı Vikas Swarup’ın “Q and A” isimli kitabından sinemaya uyarlandı. 

Slumdog Millionaire sineması oyuncuları

Geçmişte Hindistan’ın Dışişleri Bakanlığı Müsteşarlığı misyonunda bulunan ve Hindistan’ın da en Fazla tanınan isimlerinden biri olan Swarup, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın davetlisi olarak İstanbul’un en büyük, Avrupa’nın da sayılı kütüphanelerinden biri olarak hizmete açılan Rami Kütüphanesi’ne geldi.

Vikas Swarup

“Kim Bir Milyar Kazanmak İster” ve “Altı Şüpheli” isimleriyle daha Evvel Türkiye’de iki kitabı yayımlanan Ünlü müellif, 26 Nisan günü, saat 14.00’de düzenlenen “Uzakları Yakın Etmek” başlıklı imza ve söyleşi etkinliğinde sevenleriyle bir ortaya gelmenin memnunluğunu yaşadı. Yeni Delhi Büyükelçimiz Fırat Sunel eşlik ettiği söyleşide Türkiye ve Hindistan ortasında yazın üzerinden kurulan dostluk köprüsü okuyuculara aktarıldı.

Fırat Sunel

“RAMİ’YE neden YAŞAYAN KÜTÜPHANE DENİLDİĞİNİ GÖRÜR GÖRMEZ ANLADIM”

Rami’de ağırlanmaktan Aka Sevinç duyduğunu lisana getiren Ünlü muharrir, “Günümüzde birçok kütüphane kapanıyor. Zira beşerler kitaptan fazla toplumsal medya ve cep telefonlarıyla meşgul oluyor. Rami Kütüphanesi’nin dönüşüm süreci de Fazla manidar. Askeri bir kışlayken, Avrupa’daki en Aka kütüphane tesisi oldu. neden yaşayan kütüphane denildiğini görür görmez anladım” şeklinde hislerini Anlatım etti. 

Vikas Swarup

Yakın vakitte diplomatlıktan emekli olduğunu ve büsbütün yazarlığa odaklandığını lisana getiren Ünlü muharrir, “Q&A basılıp tuttuktan sonra 47 lisana çevrildi. Sesli kitap, radyo tiyatrosu en sonunda da sinema oldu. Bir kitaptan uyarlanan sinemanın akıbetinin ne olacağını kimse bilemez. Kitabım sinemaya çevrildiği Devre insanların hem işlerini hem umutlarını yitirdiği bir periyottu. İlham veren bir sinema oldu. Yazdığım üç kitap üzere yeni kitabım da Hindistan hakkında olacak. Bu Defa bayan bir karakterin merkezde olduğu bir hikaye olacak.” diyerek yeni bir kitap üzerine çalıştığının muştusunu verdi.

Vikas Swarup Rami kütüphanesine geldi

“TÜRK VE HİNT DİZİLERİ AİLE BEDELLERİNE ODAKLI”

Dünyada en Fazla Türk ve Hint dizilerinin izlendiğine işaret eden Swarup, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Türkiye ve Hindistan filmciliği ortasında Fazla Çok ortak nokta var. Başlıcası, yapıtların çoklukla aile ve aile kıymetleri odaklı olması ve duygusal içeriği olması. Bu iki sinemayı Hollywood’dan ayıran en Aka özellik bu.”

Vikas Swarup Türkiye

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK GÖRÜNTÜ:

Bu kadarı da pes dedirtti! Nişan merasiminde gelini elini öptüren görümce..

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir