Tag

Bebekler

Tummy Time nedir nasıl yapılır? Bebeklerde karın üstü egzersizleri!

Beslenme, Genel, Sağlık Nis 22, 2023 Yorum Yok

Bebeklerin ileriki yaşantıları için Kas ve kemik gelişimleri epeyce kıymetlidir. Bunun için ebeveynler olarak bebeklerinize kimi antrenmanları yaptırmanızda fayda vardır. Buna, boyun ve Beden hareketlerinin tümünü kapsayan tummy time antrenmanlarıyla başlayabilirsiniz. Pekala tummy time nedir nasıl yapılır? İşte bebeklerde tummy time antrenmanları…

Bebekler neden ağlar? Bebekler ağlayarak ne anlatır? Bebeklerin 5 ağlama stili…

Beslenme, Genel, Sağlık Mar 30, 2023 Yorum Yok

Pek Fazla insan Ebeveyn babalarıyla ağlayarak bağlantı kuran bebeklerin neden ağladığını merak ediyor. Araştırmalara nazaran bebekler 5 ağlama tarzına sahip. Pekala bebekler neden ağlar? Bebekler ağlayarak ne anlatır?

Bebekler rüya görür mü? Bebekler rüya görmeye ne zaman başlar? Rem uykusu nedir?

Beslenme, Genel, Sağlık Mar 30, 2023 Yorum Yok

Pek Fazla şahıs bebeklerin uykusunda neden gülümsediğini ve mırıldandığını merak ediyor. Bebeklerin bu davranışları birtakım kimseler için yalnızca bir refleks olarak değerlendirilirken kimileri ise bebeklerin aslında Hayal gördüklerini düşünüyor. Pekala bebekler sahiden Hayal görebilir mi? Bebekler Hayal görmeye ne Vakit başlar? Rem uykusu nedir?

Depremzede bebekler nasıl beslenmeli? Sağlık Bakanlığı’ndan ilk açıklama yapıldı

Beslenme, Genel, Sağlık Şub 19, 2023 Yorum Yok

6 Şubat tarihinde Türkiye’de yaşanan iki Aka zelzele sonrası yıkıntı altından çıkarılan binlerce Ebeveyn ve yenidoğan bebekler bütün ülkeye ümit ışığı oldu. Günlerdir yıkıntı altında kalıp beslenemeyen bebekler için sıhhat Bakanlığı’ndan birinci İzah geldi. Pekala depremzede bebekler nasıl beslenmeli? Anneler bebeğini emzirmeye devam etmeli mi? İşte sıhhat Bakanlığı’ndan gelen birinci açıklama…

Bebeklere muhallebi ne zaman verilmeli? Bebeklerin tüketebileceği muhallebi tarifleri

Beslenme, Genel, Sağlık Oca 10, 2023 Yorum Yok

Anne sütünden sonra ek besine geçiş periyodunda bebeklere verilen besleyici muhallebi tanımları ile karnını doyurabilirsiniz. Üretimi olduk pratik olan muhallebi tanımlarını sizler için derledik. Mide ve bağırsakları içinde fayda sağlayacak bu tarifler Ebeveyn sütünden sonra devam eden kuvvetli besinler ortasında yer alır. Bebeklere muhallebi ne Vakit verilmeli? Bebeklerin tüketebileceği muhallebi tanımları nelerdir?