İlber Ortaylı’ya Google’da en çok sorulan soruyu sordular! “Bunu soran birde aptal…”

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Nis 06, 2023 Yorum Yok

Ünlü tarihçi İlber Ortaylı, geçtiğimiz gün katıldığı bir programda Google’da en Fazla sorulan sorular Ortaylı’ya soruldu. meşhur tarihçi “Ben neden eziğim?” sorusuna “Bunu soran birde aptal…” yanıtıyla herkesi kahkaha tufanına boğdu.

“Cahille Sohbeti Kestim” isimli programa konuk olan Prof. Dr. İlber Ortaylı, Google’da en Fazla sorular sorulara Karşılık verdi. “-Ben neden sevilmiyorum? -Ben neden bu kadar berbatım? -Ben neden doğdum? -Ben neden dışlanıyorum? -Ben neden eziğim?” üzere soruların karşılığını veren Ortaylı, karşılıklarıyla herkesi güldürdü.

İlber Ortaylı

İLBER ORTAYLI’DAN GÜLDÜREN YANITLAR

Ünlü tarihçiye “Neden bu soruları aratıyorlar?” diye soruldu. Ortaylı’nın yanıtı ise; “Sevilmiyorum. Kim seninle uğraşacak?” karşılığında bulundu. Soruların devamını şu formda yanıtlayan tarihçi, “Ben neden eziğim sorusu ruhsal bir soru. Bunu ruhsal danışmana soracak Google’a değil. Bunu soran bir de aptal. Yanlış yere soruyor. Ben neden doğdum sorusu tam bir isyan. Bunu Avrupa’da intiharla hallederler. Macaristan’da, İsveç’te, Norveç’te Fazla vardır.”

İlber Ortaylı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK GÖRÜNTÜ;

Depremzedeler için Türkçe, İngilizce ve Urduca dayanışma müziği: Ey Türkiyem

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir