Talk pudrası Johnson & Johnson’a tarihi ceza! 8,9 milyar dolar ödeyecek

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Nis 06, 2023 Yorum Yok

Merkezi Amerika’da yer Meydan kozmetik devi Johnson & Johnson, kozmetik talk eserlerinin kansere neden olduğu savlarıyla açılan davalarda tarihi bir cezaya çarptırıldı. Kozmetik ve hijyenik eserler üreten Johnson & Johnson firması muahedeye varmak için istikbal 25 yılda 8,9 milyar dolar ödeyecek.

ABD merkezli ilaç ve ferdî bakım eserleri satan dünya markası Johnson &Johnson firmanın ürettiği talk pudrası nedeniyle 22 bayan kansere yakalandığını söyledi. ABD’nin Missouri eyaletinde görülen davada heyet, Johnson & Johnson talk pudrasının bayanlarda yumurtalık kanserine yol açtığı kararına vardı.

Talk pudrası Johnson & Johnson

KOZMETİK DEVİNE TARİHİ CEZA!

Ayrıca görülen davada şirketi Evvel 550 milyon dolar tazminat ödemeye mahkûm etti, akabinde da 4,1 milyar dolarlık cezai tazminat kararı aldı.

Bu durumda, Johnson & Johnson’un var ve gelecekteki bütün alacakları çözmek emeliyle 25 yılda 8,9 milyar dolara kadar katkıda bulunmayı kabul ettiği kaydedilen açıklamada, LTL’nin de bu kapsamda 60 binden Çok var davacıdan taahhüt aldığı Anlatım edildi.

Talk pudrası Johnson & Johnson 8,9 milyar dolar ödeyecek

Yapılan açıklamada, Laf konusu müracaatın, Johnson & Johnson’un talk pudrası eserlerinin inançlı olduğuna dair devam eden tavrını değiştirdiği manasına gelmediği vurgulanarak, Şirketin ve öbür bağlı kuruluşlarının iflas müdafaası müracaatında bulunmadığının altı çizildi.

Şirketin, kozmetik talk eserlerinin kansere neden olduğu tezlerinin temelsiz ve bilimsel destekten mahrum olduğuna inanmaya devam ettiği kaydedilen açıklamada, Johnson & Johnson’un bu güne kadar kozmetik talkla ilgili heyet davalarının Aka çoğunluğunu kazandığı belirtildi. 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir