saglikdunyam.net | Sağlıklı Yaşam Detayları

  1. Anasayfa
  2. Yapı

Yapı

Genel

Kız Kulesi açılıyor! Kızı Kulesi açılışı ne zaman, saat kaçta yapılacak?

admin
0 23

İstanbul’un en değerli simgelerinden biri olan Kız Kulesi’nin onarım çalışmaları tamamlandı. Bugün ziyarete açılmaya hazırlanan Kız Kulesi’nde yapılan yenilikler göz kamaştırdı.

Genel

Kız Kulesi’nde sona gelindi! 11 Mayıs’ta ziyaretçilerine kapılarını aralayacak

admin
0 25

İstanbul’un en değerli simgelerinden biri olan Kız Kulesi’nin onarım çalışmaları tamamlandı. 11 Mayıs’ta ziyarete açılacak olan Kız Kulesi’nde yapılan yenilikler göz kamaştırdı.

Genel

Horasan harcı nedir? Horasan harcı malzemeleri neler? Horasan harcı nerede kullanılır,sağlam mı

admin
0 30

Geçtiğimiz günlerde yaşanan Kahramanmaraş ve 10 vilayetimizde meydana gelen zelzele felaketi sonrası İstanbul’da tarihi yapılarda kullanılan Horasan harcı gündeme geldi. Günlerdir İstanbul’da gerçekleşeceği konuşulan zelzele sonrası Kültür ve Turizm Bakanlığı, harekete geçti ve tarihi yapıtları Mimar Sinan’ın kullandığı ‘Horasan harcı’yla güçlendirmeye başladı. Pekala horasan harcı nedir, horasan harcı materyalleri neler?

Genel

Karbon elyaf nedir? Karbon fiber depremden korur mu? Karbon fiber ne kadar?

admin
0 40

Binaların sarsıntıya karşı dayanıklılığını Aka ölçüde artıran “karbon elyaf” metodu nihayet devirlerin en Fazla merak edilen mevzularının başında geliyor. Bilhassa Kahramanmaraş merkezli zelzelelerde karbon fiberin kullanıldığı meskenlerde rastgele bir yıkılma görülmediği için birçok vatandaş karbon elyaf formülüne dair araştırmalara başladı. Pekala karbon fiber nedir? Karbon elyaf nasıl uygulanır? İşte cevaplar…

Genel

Reyhanlı’daki Kibar Feyzo konağı depremde hasar aldı! İşte son hali…

admin
0 36

Reyhanlı’da bulunan, sinema ve dizilere husus olan Fatih Aliye Müderris Konağı zelzelede hasar gören yapılardan biri oldu. ‘Kibar Feyzo’, ‘Ezo Gelin’, ‘Asi’ üzere birçok unutulmaz sinemalarda kullanılan tarihi yapının çatısı ve duvarları yıkıldı. nihayet hali görenlerini üzdü.

Genel

Reyhanlı’daki Kibar Feyzo konağı depremde hasar aldı! Filmlere konu olan tarihi konak…

admin
0 35

Reyhanlı’da bulunan, sinema ve dizilere husus olan tarihi konak sarsıntıda hasar gören yapılardan biri oldu. ‘Kibar Feyzo’, ‘Ezo Gelin’, ‘Asi’ üzere birçok unutulmaz sinemalarda kullanılan tarihi yapının çatısı ve duvarları yıkıldı.