Tag

stres

Tüp bebek tedavisinde stresin etkileri nelerdir? Stres tüp bebek tedavisini olumsuz mu etkiler?

Beslenme, Genel, Sağlık Mar 03, 2023 Yorum Yok

Ağır gerilim, kişinin uzun vadede sıhhat sorunları yaşamasına Sebep olabilir. O denli ki anne-baba olmak isteyen çiftler tüp bebek tedavisi kararı aldığında, gövde ve beyin uzun periyodik ağır gerilime maruz kalırsa sonucun başarısız olması yüksek bir ihtimaldir. Bu nedenle uzmanlar Ebeveyn olmak isteyen bayanlara, Hamile kalmadan Evvel kimi tekliflerde bulunuyor. Pekala tüp bebek tedavisinde gerilimin tesirleri nelerdir?

Deprem stresi hamileliği etkiler mi? Hamilelikte stres neden olur?

Beslenme, Genel, Sağlık Şub 26, 2023 Yorum Yok

6 Şubat’ta Türkiye’de meydana gelen şiddetli sarsıntılar, milyonlarca insanın Kaygı gerilim yaşamasına Sebep oldu. yıkıntı altı çalışmalarıyla binlerce mucizeye tanıklık ederken uzmanlar, zelzele geriliminin Sebep olabileceği durumlar üzerinde durdu. Pekala zelzele gerilimi hamileliği tesirler mi? Hamilelikte gerilim neden olur?

Stres egzaması nedir ve belirtileri nelerdir? Strese bağlı egzama nasıl geçer?

Egzama çoğunlukla gerilim yüzünden ortaya çıkabilmektedir. Bu şekil gerilime bağlı egzamalar cilt üzerinde kaşıntılar ile oluşan deri hastalıkları olarak bilinmektedir. Erkeklere oranla bayanlarda daha Çok görülen gerilim egzaması vakitle Önemli boyuta ulaşabilir. Pekala gerilim egzaması nedir ve belirtileri nelerdir? Gerilime bağlı egzama nasıl geçer?

Deprem erken doğum riskini artırır mı? Depremin hamileliğe etkisi nedir?

Beslenme, Genel, Sağlık Şub 22, 2023 Yorum Yok

Zelzele anını yaşayan Hamile bayanlarda erken doğum riskine karşı uzmanlardan ikazlar geldi. Yaşanan zelzele felaketi sırasında ağır Telaş ve gerilimle Birlikte düşük yapma mümkünlüğünün arttığını belirten uzmanlar zelzele anını yaşayan Hamile bayanları uyardı. Pekala zelzele erken doğum riskini artırır mı?

Deprem erken doğum riskini artırır mı? Uzmanından uyarı:

Beslenme, Genel, Sağlık Şub 21, 2023 Yorum Yok

Sarsıntı anını yaşayan Hamile bayanlarda erken doğum riskine karşı uzmanlardan ikazlar geldi. Yaşanan zelzele felaketi sırasında ağır Telaş ve gerilimle Birlikte düşük yapma mümkünlüğünün arttığını belirten uzmanlar zelzele anını yaşayan Hamile bayanları uyardı. Pekala zelzele erken doğum riskini artırır mı?

Stresin Nedenleri

Sağlık, Yaşam Eyl 12, 2022 Yorum Yok

Stres nedenleri konusunda çeşitli görüşler olsa da, yazımızda genel olarak kabul gören stres nedenlerine yer vermeye çalışacağız. Stres nedenleri iyi anlaşılarak ve bu nedenlerle ilgili farkındalık artırılarak stresle başetmek daha kolay olacaktır. Stresin Nedenleri Stres nedenleri arasında olumlu ve olumsuz bir çok olağan durumu sayabiliriz. İşten çıkarılmak ve işsizlik çok önemli bir stres nedeni olarak sayılabilirken, yeni bir işe girmek ve…

Stresi azaltmanın yolları

Sağlık Eyl 10, 2022 Yorum Yok

Stresli durumlarda salgılanan hormon kortizoldür ve bu hormon savaş ya da kaç tepkisine yardımcı olmak için yağ hücrelerinin içindeki yakıtı bırakmasına neden olur. Her 2 tepkinin de gösterilmediği durumlarda kişi kaygı içinde oturur. Yağ hücreleri boşaltıldığı zaman midede kazınma hissi ve aşırı yemek yeme arzusu meydana gelir. Stresi azaltmanın ve stresin zararlarından korunmanın yolları nelerdir? – Stres zamanlarında genelde karbonhidratlı…