Tag

Enkaz

Depremde hayatını kaybeden Taha Duymaz’ın hesabından yapılan paylaşımlar tepki topladı!

Toplumsal medyada paylaştığı Yemek görüntülerle tanınan 19 yaşındaki toplumsal medya fenomeni Taha Duymaz, 6 Şubat’ta meydana gelen zelzelede Hatay’da yıkıntı altında kalmış ve hayatını kaybetmişti. Duymaz’ın toplumsal medya hesabından yapılan paylaşımlar ise reaksiyon çekti.

Meksikalı arama kurtarma görevlisi tekbirlerden etkilenip Müslüman oldu! Muhammed ismini aldı

Kahramanmaraş ve 10 vilayette Aka yıkımlara neden olan zelzelelerin akabinde Türkiye’ye birçok ülkeden arama-kurtarma grubu yardıma geldi. Meksika’dan 10 Benlik arama kurtarma grubu ile Bir arada gelen Karol Jair Correa Lopez, enkazlardan sağ ulaşılan vatandaşlar çıkarılırken getirilen tekbirlerden etkilenerek İslamiyet’i seçti.

Akut kompartman sendromu nedir? Enkazda çıkarılanlar neden uzun kuyruklarla taşınır?

Ülkemizde Istırap bir sabaha uyandıran Kahramanmaraş merkezli zelzele sonucunda 10 vilayette şiddetli halde hissedildi. Bu süreçte zelzele enkazından çıktıktan sonra oluşan sıhhat sıkıntıları da dikkat çekiyor. Crush ve Kompartan sendromları ise dikkat edilmesi gereken sıhhat sıkıntılarından biri olarak biliniyor. Pekala, zelzele sonrasında görülen kompartman sendromu nedir?

Depremde enkaz altından çıkanlar nasıl beslenmeli? Refeeding (Yeniden beslenme) sendromu nedir?

Kahramanmaraş ve Etraf vilayetlerinde gerçekleşen zelzele sonrası birçok şahıs hayatını kaybetti. yıkıntı altında kalanlar ise günler sonra çıkarıldı. Uzmanlar, Yaşanan felaket sonrası enkazda günlerce Yemek yemeden hayatta kalan insanların tekrar beslenme sendromu yaşayabileceğine dikkat çekti. Pekala zelzelede yıkıntı altından çıkanlar nasıl beslenmeli? İşte bütün karşılıklar:

Oyuncu Serhat Teoman “Oğlumu kurtardı” diyen depremzede için açıklama yaptı

Merkez üssü Kahramanmaraş olan sarsıntıların akabinde Türkiye Biricik Yürek oldu. zelzele bölgesine giderek yıkıntı çalışmalarına iç olan birçok Ünlü İsim olurken bir depremzede, oyuncu Serhat Teoman’ın oğlunu kurtardığını argüman ederek Ünlü oyuncuya teşekkür etti. Teoman toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamayla yanlış anlaşılmayı düzeltti.

Kanser tedavisi görürken depremzedelere koşan Nagihan Karadere acı haberi verdi!

Sarsıntı bölgelerinde yıkıntı çalışmalarına hastalığına Karşın koşa koşa giden Nagihan Karadere mevt haberini, “Tarifsiz bir Istırap bu” kelamlarıyla toplumsal medya üzerinden duyurdu.

Bu yaşta bu nasıl güç! Burak Sürücü enkazın altındaki 100 saatini anlattı gözyaşları sel oldu

Hatay’da yıkıntı altında 100 saat boyunca Ömür gayreti veren 14 yaşındaki Burak Şoför, yıkıntı altında yaşadıklarını anlattı. “Allah’a inandım sabrettim” diyerek zorlukların üstesinden geldiğini söyleyen Burak’ın kelamlarını duyanlar gözyaşlarına Yargıç olamadı. Ufacık yaşında kardeşini ve kendisini müdafaayı başaran Burak bütün Türkiye’yi gururlandırdı.