Bu yaşta bu nasıl güç! Burak Sürücü enkazın altındaki 100 saatini anlattı gözyaşları sel oldu

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Şub 18, 2023 Yorum Yok

Hatay’da yıkıntı altında 100 saat boyunca Ömür gayreti veren 14 yaşındaki Burak Şoför, yıkıntı altında yaşadıklarını anlattı. “Allah’a inandım sabrettim” diyerek zorlukların üstesinden geldiğini söyleyen Burak’ın kelamlarını duyanlar gözyaşlarına Yargıç olamadı. Ufacık yaşında kardeşini ve kendisini müdafaayı başaran Burak bütün Türkiye’yi gururlandırdı.

Merkez üssü Kahramanmaraş olan 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki sarsıntılardan en Fazla etkilenen bölgelerden biri Hatay oldu. Binlerce konutun yıkıldığı ve Ömür uğraşının verildiği kentte arama kurtarma takımları bütün imkanları dahilinde aralıksız bir halde çalıştı. Enkazdan kurtulan her vatandaş kalbimize bir nebze su serperken zelzelenin 100. saatinde kurtarılan Burak Sürücü herkese ümit ışığı oldu. 

Burak Sürücü

Hatay Antakya’daki 9 katlı kule apartmanında yıkıntı altında kalan 6 Benlik Şoför ailesi, saatler sonra kurtarılmayı başardı. Grupların ulaştığı birinci şahıs olan 14 yaşındaki Burak Şoför, enkazın altında geçirdiği 100 saatin akabinde Toros Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Burak Şoför 100. saatte enkazdan kurtuldu

Kick Boks atleti olan Burak, yıkıntı altında geçirdiği uzun saatleri birinci Sefer anlattı. Ufak kardeşiyle aç susuz bir halde Ömür gayreti veren Burak’ın anlattıkları “Bir çocuk nasıl bu kadar kuvvetli kalabilir?” sorusuna mucize niteliğinde bir Karşılık oldu.

Burak Şoför yıkıntı altında yaşadıklarını anlattı

“ÇOK SUSADIM ACIKTIM lakin İNANDIM”

“Enkazın altında birinci gün Fazla güç geçti. çok susadım fakat sabrettim ve Allah’ın müsaadesiyle oradan çıkacağıma inandım.” diyerek kelamlarına başlayan Burak şöyle konuştu:

“Kardeşimle birinci gün uyuduk. Altımda sivri taşlar vardı ve canımı Fazla acıtıyordu. Kardeşimin altında minder vardı onun içine sıkıştı. 2. gün enkazın altında güç geçti. çok susadım bunun yanında acıkmıştım ve midem ağrıyordu. Vurarak dışardakilere sesimi duyurdum. çok bağırdım, sesimi duydular ve ondan sonra bana çıkaracaklarını söylediler ben de sakinliğimi korudum.4. gün sabah saatlerinde beni enkazın altından şükürler olsun çıkardılar. Kardeşimi sakinleştirmeye çalıştım. Elimde Aka bir taş vardı onunla 3 kere vurarak kendimi gösterdim. çok Ufak bir alanım vardı, orada yaşamak Fazla güç. Bunun lakin benim halimi bilen anlar.”

Hatay zelzele

“DEVLETİME MİLLETİME GÜZEL BİR EVLAT OLACAĞIM”

İleride atlet olmak istediğini ve devletine milletine güzel bir insan olacağını vurgulayan Burak Şoför, “Beni çıkaran devletime ve milletime Fazla teşekkür ederim. Ebeveyn ve babam oradan çıksınlar Fazla Aka bir sportmen olup devletime ve milletime güzel bir evlat olacağım.” diyerek kelamlarını tamamladı. 

Hatay sarsıntıda yıkıntı altında kalan Burak Sürücü

DEPREMDE hayat KURTARAN DAVRANIŞLAR

Depremde hayat Kurtaran Davranışlar

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir