Meksikalı arama kurtarma görevlisi tekbirlerden etkilenip Müslüman oldu! Muhammed ismini aldı

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Şub 25, 2023 Yorum Yok

Kahramanmaraş ve 10 vilayette Aka yıkımlara neden olan zelzelelerin akabinde Türkiye’ye birçok ülkeden arama-kurtarma grubu yardıma geldi. Meksika’dan 10 Benlik arama kurtarma takımı ile Bir arada gelen Karol Jair Correa Lopez, enkazlardan sağ ulaşılan vatandaşlar çıkarılırken getirilen tekbirlerden etkilenerek İslamiyet’i seçti.

Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki sarsıntıların akabinde bütün Türkiye Yasa boğuldu. Can kayıplarının yaşandığı ve binlerce konutun yıkıldığı bölgede yıkıntı altında kalan vatandaşların kurtarılması için dünyanın dört bir yanından arama kurtarma takımları bölgeye geldi. 21 Avrupa ülkesinden 30 arama kurtarma grubu ve tıbbi grup zelzele bölgesi için yardım ederken Meksika’dan gelen 10 Benlik arama kurtarma takımında vazife alan Karol Jair Correa Lopez, aldığı kararla gönülleri fethetti. 

Meksikalı arama kurtarma takımı

MEKSİKALI ARAMA KURTARMA VAZİFELİSİ MÜSLÜMAN OLDU!

Müslümanların afet anındaki çabaları ve birliği karşısında Aka bir şok yaşayan Lopez, Özellikle arama kurtarma çalışmaları sırasında enkazdan sağ ulaşılan vatandaşların tekbir getirilerek kurtarılmasından Fazla etkilendi. Ayrıyeten enkazdan çıkartılan bayanların her şeyden Evvel başlarını örtmeye çalıştıklarını da gören Lopez, İslamiyet’e Aka bir İlgi duymaya başladı.

Karol Jair Correa Lopez Müslüman oldu

“BU GÜÇLÜ İNANÇ BENİ çok ETKİLEDİ”

Türkiye’de yaşadıklarının akabinde Müslüman olmak isteyen Lopez, Muhammed ismini aldı. Bu türlü bir afeti dünyanın hiçbir yerinde görmediğini Anlatım eden Lopez, şöyle konuştu:

“Bu felaketi Türkiye’den Öbür bir ülke kaldıramazdı. Türk milleti dışında Öbür bir milletin başına gelmiş olsaydı durum Fazla daha Üzücü olabilirdi, onların çabası sayesinde kısa müddette toparlanacak. Enkazdan çıkarılırken ‘Allahu Ekber’ denmesi Fazla ilgimi çekti. çok derin inançları var, Fazla farklı bir din. Beşerler Daimi şükrediyor, bu kuvvetli inanç beni Fazla etkiledi.”

İslamiyet’i seçen Lopez’in bu kararı vatandaşlar tarafından Aka bir sevgi ve takviyeyle karşılandı. Ebu İshak Vakfı yetkilisi Ebubekir Gözüm, Meksika’ya dönme hazırlığındaki Lopez’e İspanyolca Peygamberimizin hayatı ve İspanyolca Kuran-Kerim İkram etmeyi ihmal etmedi. İslamiyet’i yakından tanımak istediğini lisana getiren Lopez, vakfın uzaktan eğitim sistemine kaydoldu. Türk bayraklarıyla uğurlanan Meksikalı Muhammed’in bu kararı zelzele bölgesinde ümit ışığı oldu.

Karol Jair Correa Lopez Türk bayraklarıyla uğurlandı

DEPREMDE hayat KURTARAN DAVRANIŞLAR

Depremde hayat Kurtaran Davranışlar

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir