Tag

boğaz ağrısı

Boğaz Şişliği Tedavisi

Sağlık Ağu 16, 2022 Yorum Yok

BOĞAZ ŞİŞMESİNE NE İYİ GELİR? Boğaz şişmesine en iyi gelen bal ve limondur. Bir su bardağı sıcak suyun içine bir tatlı kaşığı bal ve bir limon suyu iyice karıştırın. İsteğe göre de karabiber ekleyebilirsiniz başta boğanızın yakacaktır ama bu sayede bakterileri öldürecektir. Gün içinde bu karışımı 3 – 5 kere içebilirsiniz. Süt yaralar ve iltihaplar üzerinde onarıcı bir etkisi vardır….

Boğaz Ağrısını Geçirme Yolları

Sağlık Ağu 16, 2022 Yorum Yok

  Boğaz ağrıları genelde önemsenmeyen ve basit yöntemlerle geçiştirilmeye çalışılan bir sağlık sorunudur. Kişiden kişiye farklılık gösteren boğaz ağrıları çeşitli nedenlerle ortaya çıkmaktadır. Boğaz ağrısı çocuklarda ciddiye alınmalıdır. Çünkü boğaz ağrısı çocuklarda krup ya da bademcik iltihabının göstergesidir. Boğaz ağrısı uzun süre devam ederse çocuk doktora götürülmelidir. Ayrıca boğaz ağrısına ateş de eşlik ederse o zaman vakit kaybetmeden doktora başvurulmalıdır….

Apseler ve Boğaz Ağrıları İçin Evde İlaç Hazırlama

Sağlık Ağu 16, 2022 Yorum Yok

Evlerde sürekli ufak tefek rahatsızlıklar meydana gelir. Bunlar için hemen doktora gitmeye ya da eczaneye gitmeye gerek yok. Bu ufak rahatsızlıklar için evde hazırlayacağınız ilaçlar işinizi görecektir. Apseler İçin Evde Hazırlayacağınız İlaçlar 1 adet soğanı kabukları ile beraber kaynattıktan sonra bunu apsenin olduğu yere tülbent yardımıyla tut. Bu tülbenti sar ve bekle. Bu yöntemle bir seferde bile apselerden kurtulmak mümkündür….