Boğaz Şişliği Tedavisi

Sağlık Ağu 16, 2022 Yorum Yok

BOĞAZ ŞİŞMESİNE NE İYİ GELİR?

  • Boğaz şişmesine en iyi gelen bal ve limondur. Bir su bardağı sıcak suyun içine bir tatlı kaşığı bal ve bir limon suyu iyice karıştırın. İsteğe göre de karabiber ekleyebilirsiniz başta boğanızın yakacaktır ama bu sayede bakterileri öldürecektir. Gün içinde bu karışımı 3 – 5 kere içebilirsiniz.
  • Süt yaralar ve iltihaplar üzerinde onarıcı bir etkisi vardır. Boğaz şişmesine karşı koruyucudur. Günde 1 bardak ılık üst içine bir tatlı kaşığı zerdeçal ve bir tutam karabiber ekleyin boğazlar üzerinde daha etkili olacaktır. Zerdeçal doğal bir antibiyoktiktir. İltihap önleyici bir etkisi vardır.
  • Boğaz şişmesine etkili doğal çözümlerden bir de ada çayıdır. Ayrıca ada çayı bademcik iltihabına bağlı boğaz ağrılarının geçmesini de etkilidir.
  • Ballı ıhlamur şifa deposudur. Boğaz şişmesi ve rahatlamasında birebir etkilidir. Ihlamuru demlerken içine 1 dilim elma ve limon kabuğu atarsanız da daha da faydalı olacaktır.
  • Şüphesiz ki doğanın bize sunduğu mucizevi antibiyotik olan sarımsak.  En etkili yolu bir diş sarımsağı ikiye bölün ve ağzına atarak bir şeker emer gibi suyunu emin. Bıraktığı kokudan rahatsız olmamak istemiyorsanız 5-6 tane maydanoz çiğnemek işe yarayacaktır.
  • Tam bir vitamin deposu olan taze sıkılmış olan meyve suları sadece boğaz ağrısına değil tüm tedavi yöntemlerinde etkilidir. Bu yüzden bol bol taze sıkılmış meyve suları tüketin.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir