Ayakkabı vurması sonrasında oluşan yara nasıl hızlı iyileşir? Ayakkabı vurmasına ne iyi gelir?

Beslenme, Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı May 04, 2023 Yorum Yok

Sıkı ve dar kalıplara sahip topuklu ayakkabılar başta olmak üzere en rahatlar kategorisinde yer Meydan spor ayakkabılar bile ayak yapınıza Müsait olmadığı taktirde ayağa vurabilir. Gün uzunluğu hem Ömür kalitenizi etkileyen hem de Acı veren ayakkabı vurması nasıl süratli güzelleşir sizler için açıklıyoruz.

Severek aldığınız ayakkabılar kimi ayaklarınızı sıkabilir. Ayaklarınızı vururken de muhakkak yaralar oluşmaya başlar. ayakkabı vurmasına ne âlâ gelir: ayakta oluşan yaralar ve bu yaralar sonucunda su toplanması sonucunda aranılan tahlil tekliflerinden ileri gelir. En rahat spor ayakkabılar bile, Özellikle dar kalıplara sahip yüksek topuklu ayakkabılar, ayaklarınıza vurabilir. 

Koltukaltı deodorantı Yeni aldığınız bir ayakkabıyı giymeden Evvel ayağınıza deodorant sıkarsanız ayakkabı ayağınızın etrafında rahatça devinim eder ve su toplamasını önler.

Pişik kremi Çinko oksit içeren pişik kremlerinin enfeksiyona güzel geldiği ve yara olan yumuşak dokuyu kurutarak çabuk düzgünleşmesini sağladığı bilgisi yaygındır. Yara olan bölgeye az ölçüde uygulayarak deneyebilirsiniz.

Ayakkabı vurması sonucu yaralar nasıl geçer diye soruyorsanız önerilen birtakım metotlar şunlardır;

  • Aloe vera
  • Çay ağacı ürünleri
  • Deodorant
  • Diş macunu
  • Elma sirkesi
  • Pişik kremi
  • Siyah çay
  • Yumurta
  • Şeklinde sıralanabilir. 

“Oluşabilecek Önemli sıkıntıları önlemek için birinci olarak ayakkabının vurduğu yerde oluşan yara ılık su ile yıkanmalı. Yaranın olduğu bölge kurulandıktan sonra Cilt losyonları ile bölgeye pansuman yapılmalı. Şayet şahıs dışarıdaysa ve tekrar ayakkabı giymesi gerekiyorsa kapalı pansuman prosedürünü uygulaması gerekiyor. Yaranın daha da ziyan görmemesi ve Önemli bir Ebat kazanmaması için rahat ve yumuşak ayakkabılar tercih edilmeli.”

Hindistan cevizi: Hindistan cevizi yağının veanti-inflamatuar özelliği, ayakkabının vurduğu bölgeyi süratli bir biçimde tedavi etmesini sağlayacak doğal bir merhemdir.

Bir çay kaşığı kafur ile bir ölçü hindistan cevizi yağını karıştırın. Günde iki Kez etkilenen Cilt üzerine yavaşça karışımı uygulayın.

 

Aloe Vera: Aloe vera bitkisinin yaprağını kestikten sonra çıkan jel, yanma hissini ve ağrıyı hafifletir, cildi nemlendirir. Tahriş olan bölgenin çabuk güzelleşmesini sağlarken birebir vakitte enfeksiyonu önler.

Elma sirkesi: Ayakkabı vurması sonucu su toplayan bölgeye pamuk yardımıyla uyguladığınızda, yaranın süratli formda güzelleşmesini sağlayacaktır. Acı hissi vereceğinden kabarcığın etrafına yavaş yavaş uygulayabilirsiniz.

 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir