Apseler ve Boğaz Ağrıları İçin Evde İlaç Hazırlama

Sağlık Ağu 16, 2022 Yorum Yok

Evlerde sürekli ufak tefek rahatsızlıklar meydana gelir. Bunlar için hemen doktora gitmeye ya da eczaneye gitmeye gerek yok. Bu ufak rahatsızlıklar için evde hazırlayacağınız ilaçlar işinizi görecektir.

Apseler İçin Evde Hazırlayacağınız İlaçlar

  • 1 adet soğanı kabukları ile beraber kaynattıktan sonra bunu apsenin olduğu yere tülbent yardımıyla tut. Bu tülbenti sar ve bekle. Bu yöntemle bir seferde bile apselerden kurtulmak mümkündür. Apseler olgunlaşacak ve içerisinde bulunan ve size rahatsızlık veren cerahat da akacaktır.
  • İncir de apselerden kurtulmak için ideal gıdalardan biridir. Bir inciri ortasından kestikten sonra apsenin üzerine koymalısınız. Yine bir tülbent ile sarın ve bekleyin. Cerahat akacaktır. Cerahatı sıkın ve iltihabı akıtın. Bunu yaparken çok sıkmamaya özen gösterin. Cerahat temizlendikten sonra oksijenli su ya da tentürdiyot sürün. Yarayı da gazlı bez ile sarın.

Ağız ve Boğaz Ağrıları İçin Evde Hazırlayacağınız İlaçlar

  • Karadut şurubu hazırlarsanız ağız ve boğaz ağrılarınız diner. 1 fincan karadut şurubunu 3 bardak su ile karıştırdıktan sonra bu su ile gargara yapın. Bu su ile günde 5-6 kere gargara yapabilirsiniz.
  • Nar da iyi gelir ağız ve boğaz ağrılarına. 4 bardak su ve 4 tutam nar çiçeğini karıştırdıktan sonra bunları yarım saat bir güzel kaynatın ve kaynadıktan sonra soğumaya bırakın. Daha sonra bu suyu tülbent ile süzerek temiz bir şişeye koyun. Bu su ile gargara yapın.
  • Böğürtlen, hatmi çiçeği ve meşe ile hazırlayacağınız karışımlarla da gargara yapabilir , ağız ve boğaz ağrılarından kurtulabilirsiniz.

 

 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir