Nisan ayında hangi sebze yenir? işte nisan ayı sebzeleri ile lezzetli ve kolay tarifler

Beslenme Nis 05, 2023 Yorum Yok

Doğay olan bağlarımız yiyeceklerimize de yansıyor. Nisan ayının gelmesiyle Birlikte tükete bileceğimiz sebzelerden sizler için şahane tarifler hazırladık. işte Nisan ayında yenecek sebzelerden lezzetli ve kolay Yemek tanımları.

Şüphesiz her zerzevatın hoşluğu mevsiminde yetişmesidir. Nisan ayının gelmesi ile Bir arada insanalar “Nisan ayında hangi zerzevat yenir?”, “Nisan ayı sebzelerinden Yemek tarifleri” üzere sorular aratmaya başladı. Bizde bu ayda yetişen sebzelerden lezzetli yemekleri sizler için sofranıza taşıyoruz. Zeytinyağlısından, tatlısına, salatasından, mezelerine kadar nisan ayında bulunan sebzeler ile sofralarınıza eşlik edecek Yemek tanımları hazırladık. Kuşkonmaz, enginar, bezelye, semizotu ve daha kaç Nisan ayında yetişen bu sebzelerden yapabileceğiniz bir birinden farklı kolay lezzetleri bir ortaya getirdik. Görünüşleri ve tatlarıyla damaklarda unutulmaz tatlar bırakacak bu tanımlara fırsat vermenizi öneriyoruz. İşte sizler için hazırladığımız Nisan ayında yapılabilecek Yemek tanımları…

Nisan ayında hangi zerzevat yenir İşte nisan ayı zerzevatları ile lezzetli ve kolay tarifler

KUŞKONMAZ KAVURMASI

KUŞKONMAZ KAVURMASI

Soğan, sirke ve un ile hazırlanan kuşkonmaz kavurması, anne yemeklerin yanında, çorba ve zeytinyağlı yemekler üzere birçok alanda kullanılabilir.

ENGİRARLI TART

ENGİRARLI TART

Son vakitlerin hamur işi tanımlarında yer Meydan enginar, çayların yanına gidebilecek bir tart kıvamıyla akıllarda unutulmaz bir lezzet bırakıyor. kolay ve az materyaliyle Nisan ayının zerzevatı enginarın bu istikametine bayılacaksınız.

PANCAR SALATASI

PANCAR SALATASI

Nisan ayında tahminen de sofralarımızda en Fazla Konuk ettiğimiz lezzetlerin başında pancar salatası gelir. En sık tercih edilen istikameti ise salata üretiminde kullanımıdır.

BEZELYELİ VE DOMATES SOSLU MAKARNA

Bezelyeli Ve Domates Soslu Makarna

Kolay, lezzetli ve doyurucu bir anne Yemek olan makarna; bezelye, domates, fesleğen ve kaşar peyniri ile zenginleştirildiğinde görsel şölene davetiye çıkartıyor. Şık görünümü ile mideleri harekete geçiren makarna Nisan ayının zerzevatları ile buluştuğunda unutulmaz bir lezzete imza atıyor.

BEZELYELİ FALAFEL

Bezelyeli Falafel

Kinoa, nohut, zencefil ve haşlanmış bezelyenin bir ortaya gelmesi ile ortaya çıkan falafel, kızartılma süreci yapıldıktan sonra yoğurtla servis edilir. Dürüm olarak da tercih edilen falafel, içerisini salata materyalleri ile zenginleştirilerek de servis edilebilir.

ROKALI PETSO SOS

Rokalı Pesto Sos

Petso sos, ismini sıklıkla duyduğumuz anne unsurunun fesleğenden Meydan bu sosu roka ile denemeye ne dersiniz? Parmesan peyniri, çam fıstığı ve sarımsağın bir ortaya gelmesi ile oluşan petso sos bahar ayının vazgeçilmezi olacak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir