Emine Erdoğan: Kutsal ibadet yerimiz Mescid’i Aksa’ya yapılan alçakça saldırıyı lanetliyorum

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Nis 05, 2023 Yorum Yok

Müslümanların gözbebeği Mescid’i Aksa üzerindeki İsrail zulmü devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, bahse ait “Kutsal ibadet yerimiz Mescid-i Aksa’ya yapılan alçakça saldırıyı lanetliyorum” biçiminde paylaşım yaptı.

İsrail, her Ramazan’da olduğu üzere bu Ramazan ayında da Filistin topraklarını işgal edip halkını azaplarla katletmeye devam ediyor. İsrailli askerler, Müslümanların gözbebeği olan Mescid’i Aksa’da ibadet eden Müslümanlara zorbalık yaptı. Dünya gündeminde hiç düşmeyen olayın akabinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Twitter hesabından mevzuya ait paylaşım yaptı.

İsrail Mescidi Aksaya saldırdı

“FİLİSTİNLİ KARDEŞLERİMİZİN YANLARINDA OLMAK VİCDAN BORCUMUZDUR”

“Kutsal ibadet yerimiz Mescid-i Aksa’ya yapılan alçakça saldırıyı lanetliyorum” diyen Erdoğan, paylaşımına şu notu düştü:

“Ortak mirasımız #MescidiAksa’yı korumak için gayret eden Filistinli kardeşlerimizin sesi olmak, yanlarında olmak vicdan borcumuzdur.

Kardeşliğin, merhametin ve dayanışmanın bilhassa Ehemmiyet kazandığı kutsal #Ramazan ayında gerçekleştirilen bu haksız akın, kalbimizi paramparça etti. 

Kadın, çocuk, İhtiyar demeden günahsızlara yapılan zulmün bir Lahza Evvel nihayet bulmasını, zalimlerin hesap vermesini diliyorum.”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir