saglikdunyam.net | Sağlıklı Yaşam Detayları

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Beslenme
  4. »
  5. Türk Mutfağı haftası başladı! 81 ilde ve yurt dışında etkinlikler düzenlecek

Türk Mutfağı haftası başladı! 81 ilde ve yurt dışında etkinlikler düzenlecek

admin admin -
10 0

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan öncülüğünde bu Yıl ikincisi gerçekleştirilen “Türk Mutfağı Haftası” başladı. 81 vilayette ve Yurt dışı temsilciliklerde etkinlikler düzenleneceğini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan öncülüğünde gerçekleştirilen “Türk Mutfağı Haftası” başladı. Yurt içi ve Yurt dışında düzenlenecek aktifliklerin teması, “Sürdürülebilir Türk Mutfağı: Atıksız, Klâsik, Sağlıklı” olarak belirlendi. Etkinliklerde Medeniyetler kenti Hatay mutfağı da dünyaya tanıtılacak. 

Türk Mutfağı Haftası kapsamında gerçekleşen tanıtım birçok dijital proje de hayata geçirilecek. Sağlıklı, atıksız ve sürdürülebilir tanımların hazırlandığı platformda Türk şeflerle çevrim içi Türk mutfağı atölyeleri düzenlenecek. Tarif görüntüleri çekilerek dijital kanallarda paylaşılacak. Türk Mutfağı’nı tanıtıcı Faaliyet yapılacak. Emine Erdoğan’ın himayesinde hazırlanan “Asırlık Tanımlarla Türk Mutfağı” kitabı da kaynakça olarak konumlandırıldı. “Türk Mutfağı Haftası”, 27 Mayıs’ta sona erecek.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir