Tag

vitamin

Çağla meyvesinin faydaları nelerdir? Çağla nasıl tüketilir? Çağla tuzla beraber yenir mi?

İlkbaharın gelişini müjdeleyen çağla meyvesi ağacı şimdiden çiçeklenmeye başladı. Tuza banıp tüketilen bu eşsiz meyveye dair bilinmeyenleri araştırdık. Şeftali, kiraz ve erik ailesine bağlı çağla meyvesinin insan sıhhatine birçok yararı vardır. Bilhassa kuvvetli bir probiyotik kaynağı olarak görülür. Bu da kemik sıhhati için hayli yararlıdır. Pekala çağla meyvesinin yararları nelerdir?

Hurmanın faydaları nelerdir? Her gün 4 tane hurma yemenin inanılmaz faydaları

Doğal şeker ve lif bakımından Varlıklı olan hurma hem sindirimi hem de kan basıncını istikrarlar. Hurma ileri yaşlarda rastgele bir sıhhat meselesinin oluşmasını öneler. Uzmanlar günde 4 Tane tüketilmesinin gün uzunluğu bedenin enerjik olmasını sağladığını vurguluyor. Pekala hurmanın bedene yararları nelerdir?

Hamilelikten önce hangi vitamin testleri yapılır?Sağlıklı bir hamilelik için ne yapmak gerekir?

Beslenme, Genel, Sağlık Şub 28, 2023 Yorum Yok

Anne olmak isteyen bayanların sağlıklı bir hamilelik geçirebilmeleri için öncelikle mikro besin testlerinden geçmeleri önerilir. Bu testler programı, hamilelikten en az 3 ya da 6 ay öncesinden hekim tarafından planlanır. Pekala hamilelikten Evvel hangi vitamin testleri yapılır? Mikro besin testi nedir, neden yapılır? Sağlıklı bir hamilelik için ne yapmak gerekir? Mikro besin eksikliği nelere Sebep olur? İşte ayrıntılar.

Vitamin Takviyesi Alımına Dikkat Edin

Sağlık Eyl 12, 2022 Yorum Yok

Son günlerde bahar aylarının da yaklaşmasıyla herkeste bir takım hastalıklar ve halsizlik, yorgunluk, kas ağrıları gibi belirtiler orta çıkmaya başladı. Bu rahatsızlıkları sebebi ne kadar mevsimlik hava değişiklikleri olsa da bir çok kişi doktora başvurmadan internet yardımı yada kulaktan dolma bilgilerle vitamin takviyesi alıyor. Öncelikle bilinmesi gereken şey şudur ki  vitamin azlığı kadar fazla olması da rahatsızlık yaratır ve vücuda…