Hamilelikten önce hangi vitamin testleri yapılır?Sağlıklı bir hamilelik için ne yapmak gerekir?

Beslenme, Genel, Sağlık Şub 28, 2023 Yorum Yok

Anne olmak isteyen bayanların sağlıklı bir hamilelik geçirebilmeleri için öncelikle mikro besin testlerinden geçmeleri önerilir. Bu testler programı, hamilelikten en az 3 ya da 6 ay öncesinden tabip tarafından planlanır. Pekala hamilelikten Evvel hangi vitamin testleri yapılır? Mikro besin testi nedir, neden yapılır? Sağlıklı bir hamilelik için ne yapmak gerekir? Mikro besin eksikliği nelere Sebep olur? İşte ayrıntılar.

Anne olma hayaliyle yaşayan bayanların, hamilelikten Evvel Magnezyum, B12, D vitamini, A vitamini, Selenyum, Omega-3 Folat, Çinko, Demir ve İyot üzere mikro besin testlerini planlanan hamileliğin en az 3 ya da 6 ay Evvel yaptırması gerekir. Bu testler sonucunda Noksan olan vitaminlerin destekleri yapılarak Ebeveyn adayının sağlıklı bir hamilelik geçirmesi sağlanır. Ayrıyeten uzman Tabip tarafından programlanan testler, genel muayene ile Birlikte bayanın gebe kalması açısında risklerin olup olmadığını da ortaya koyar. Bu nedenle uzmanlar, bu vitaminlerin olağan yaşantı halinde de kullanılması gerektiğini vurguluyor. mesela FOLAT (Folik Asit) eksikliği omurilik sistemi hastalıklarına ya da bedende geçmeyen yaralara Sebep olur. Hasebiyle Folik Asit, sadece hamilelik öncesi alınması gereken bir vitamin değildir. Pekala mikro besin testi nedir, neden yapılır? sağlıklı bir hamilelik için ne yapmak gerekir?

anne adayları hamilelikten Evvel mikro besin testlerini yaptırmaları gerekir

MİKRO BESİN TESTİ NEDİR, neden YAPILIR?

mikro besin testi nedir neden yapılır

Mikro besinler (Magnezyum, B12, D vitamini, A vitamini, Selenyum, Omega-3 Folat, Çinko, Demir ve İyot) kaliteli bir Ömür ve sağlıklı bir hamilelik için olmazsa olmazlardan.

MİKRO BESİN EKSİKLİĞİ NELERE Sebep OLUR?

mikro besin eksikliği nelere Sebep olur

Mikro besin eksikliği durumunda yalnızca Ebeveyn adayları için değil bebeğinizin gelişimi için de problemler yaşamanız beklenen olup fertilite (doğurganlık) ve hamilelik üzerinde 5 Değerli tesiri vardır:

1. Hamile kalma talihini azaltır,
2. İnfertilite riskini artırır,
3. Preeklampsi ve gestasyonel diyabet üzere hamilelik komplikasyonları oluşum riskini artırır,
4. Sabah bulantısı ve ödem üzere hamilelik semptomları oluşum riskini artırır,
5. Postpartum Depresyon (PPT) olarak da bilinen doğum sonrası depresyon oluşumu riskini artırır.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir