Emboli nedir ve neden olur? Embolinin belirtileri nelerdir? Emboli nasıl tedavi edilir

Beslenme, Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Kas 11, 2022 Yorum Yok

Kemik kırılmasından sonra hasar Meydan damarların ani etkisiz hale gelmesi ile ortaya çıkan ve Az yaşanan hastalıklardan biri olan embolinin ne olduğunu biliyor musunuz? Pekala embolinin belirtileri nelerdir ve tedavisi Mevcut mıdır? İşte emboliye dair bilinmesi gerekenler bu yazımızda…

Emboli, kan yoluyla taşınarak damarların tıkanmasına neden olur. Çoklukla bacak ve kollarda görülen bu rahatsızlık Fazla şiddetli bir biçimde ağrı, sancı ve tıkanıklığın meydana geldiği bölgede renk solgunluğuna yol açar. Teşhisin ve erken tedavinin Fazla Değerli olduğu emboli, doku kanlanması olan bölgeye mekanik müdahale edilmediği taktirde o bölgedeki organın kesilmesine kadar Önemli meselelerle karşı karşıya kalınmaktadır. Beyin ve akciğerde de görülen emboliler, mevt ve felce kadar götürmektedir.

emboli nedir beyindeki emboli neye Sebep olur

EMBOLİ NEDİR?

Vücuttaki arter damarlarının Birden vuruş alması sonucu kullanılmaz hale gelir. Bu da kan birikmesine ve damar içerisinde pıhtılaşmaya neden olur. Kandaki oksijen de böylelikle istikrarsız bir Vaziyet alır. İlerleyen süreçte vakitle organlar oksijensizlikten deforme olur. Bu durum bedenin Tüm kısımları olan beyin, akciğer ve karaciğerin hasara uğraması sonucu da  yaşanabilir. Ekseriyetle travmatik yaralanmalardan bir kaç gün sonra kendini gösterir. Birtakım ilim kısımlarında yağ embolisi sendromu da denir. 

emboli belirtileri nelerdir

BELİRTİLERİ NELERDİR?

Bu hastalık da öteki hastalıklara benzeri belirtiler gösterir. Yorgunluk, baş ağrısı, mide kramplarının yanı Dizi kemik ve eklem ağrılarında artış yaşanır. Bedende oksijen almadığından yüksek ateşle durum daha Önemli hale gelir. Bu da bedendeki dengesizliğine ve beynin en nihayet kendini iptal etmesine kadar masraf. Uzmanlar çoklukla bu durumu 40 ıslak ve üstü şahısların sıklıkla yaşadığını vurgular. Nedeni ise bedenin yaşlanma belirtilerine karşı kendini savunamamasından kaynaklanıyor.

emboli

TEDAVİSİ Mevcut MIDIR?

Erken teşhis hayli kıymetlidir. zıt halde şahıs komaya girer. Kanın pıhtılaşması için ilaç tedavisine başlanılır. gövde uzun sür hareketsiz kalarak damarların eski seyrine dönmesi sağlanır. Kimi uzmanlar oksijen yetersizliğinden Dolayı beynin hasar alasını engellemek için bile hastanın ağır bakıma alır

İnsan bedeninde emboli belitisi

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir