Vitamin Takviyesi Alımına Dikkat Edin

Sağlık Eyl 12, 2022 Yorum Yok

Son günlerde bahar aylarının da yaklaşmasıyla herkeste bir takım hastalıklar ve halsizlik, yorgunluk, kas ağrıları gibi belirtiler orta çıkmaya başladı. Bu rahatsızlıkları sebebi ne kadar mevsimlik hava değişiklikleri olsa da bir çok kişi doktora başvurmadan internet yardımı yada kulaktan dolma bilgilerle vitamin takviyesi alıyor.

Öncelikle bilinmesi gereken şey şudur ki  vitamin azlığı kadar fazla olması da rahatsızlık yaratır ve vücuda zararlıdır. Doktor gözetimi olmadan her hangi bir tahlil yada kontrol yapılmadan alınan vitaminler sizin vücudunuzda fazlaca buluna bilir ve bunun sonuçları oldukça ağır olabilir.

Bunun yanı sıra evet bazı vitamin eksiklikleri kas ağrıları halsizlik, yorgunluk ve sürekli uyku hali gibi belirtilerle kendisini gösterir. Ancak bunların çözümü doğrudan  vitamin hapı kullanmak değildir. İhtiyacınız olan vitamin sebze, meyve ve bakliyatlar da karşılanabilir. Bu nedenle doktorunuzun tahlil yapıp eksikliğinizin boyutunu belirlemesi gerekir. Vitamin takviyesinin alım süreside oldukça önemlidir. Bir hafta yada daha fazlasında takviye alınıp tekrar tahlil yapılması gerekebilir. Bu nedenle vitamin takviyesini doktor gözetiminde yapmak en sağlıklısı olacaktır.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir