Uykusuzluk Ve Ülser İçin Evde Yapılabilecek İlaçlar

Sağlık Eyl 12, 2022 Yorum Yok

Uykusuzluk için evde hazırlanacak ilaçlar

– Kedi otu kökü, şerbetçi otu ile oğul otu: Her bir bitkiden 30’ar gram edinin. Bunları iyice karıştırın. Bu karışımdan 2 çay kaşığı kadarını 1 bardak kaynar suyun içine ekleyin. Bu karışımı 15 dakika demlemeye bırakın. Yatmadan önce bu karışımdan için. 1-2 bardak içebilirsiniz.

– Kedi otu kökü, nane ile oğul otu: Her bir bitkiden 30’ar gram edinin. Bunları iyice karıştırın. Bu karışımdan 2 çay kaşığı kadarını 1 bardak kaynar suya ekleyin. 15 dakika demlemeye bırakın ve karışımdan elde ettiğiniz içeceği yatmadan önce 1-2 bardak içerek uykuya geçin.

– Nane, oğul otu, kedi kökü ve portakal çiçeği: Kedi kökünden 40 gram edinin. Oğul otundan da 20 gram edinin. Diğer bitkilerden ise 10’ar gram yeterli gelecektir. Bu bitkileri karıştırın ve bu karışımdan 1-2 çay kaşığını kadarını 1 fincan kaynar suya ekleyin. 15 dakika demlenmesini bekleyin. Yatmadan önce de için.

– Melek otu, biberiye ile oğul otu ve lavanta, civanperçemi, şerbetçi otu: Oğul otundan 30 gram edinin. Ayrıca melek otundan da 20 gram edinin. Diğer bitkilerden de 10 gram edinin. Bunları karıştırın ve bu karışımdan da 2 çay kaşığı kadarını 1 fincan kaynar suya ekleyin. Demlenmesini bekleyin ve yatmadan önce için.

Ülser için evde hazırlanacak ilaçlar

– Frenk kimyonu, sinameki ile papatya: Her bir bitkiden 10’ar gram edinin. Bunları karıştırın ve 1/4 litre kaynar suya ekleyin. 15 dakika demlemeye bırakın. Yatmadan önce için.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir