Tag

şeker

Ramazan bayramında şeker hastaları nelere dikkat etmeli? Diyabet hastalarına bayram uyarısı

Oruç sürecini atlatmış şeker yani diyabet hastaları kesinlikle bayramda da dikkat etmesi gerekenler bulunuyor. Milletimizin misafirperverliği ve bayram coşkusu tartışılmaz bir gerçek lakin bu bayramda uzun süren ramazandan sonra ani çok yemeye geçmek sıhhatimizi tehlikeye atabilir. Pekala diyabet hastaları bayramda ne yemeli, nelerdir Irak durmalı?

Sabuniye helvası nasıl yapılır? Osmanlı usulü nişasta helvası tarifi

Beslenme Oca 11, 2023 Yorum Yok

Osmanlı periyodunda sıkça pişirilen ve adeta kaşık kaşık yediren Sabuniye helvası, Ramazan ayında ortaya çıkan Özel bir gelenek. İmali Fazla pratik olan sabuniye helvası tatlı krizlerinizi bastıracak harika bir tatlı. Nişasta helvası tanımı MasterChef final kısmıyla Bir arada araştırılmaya başlandı. Siz de meskeninizde sabuniye helvasını pişirmek için hazırladığımız tarife göz atabilirsiniz.

Dişler neden çürür ve önlemek için neler yapabiliriz?

Dünya sıhhat Örgütü’nün tespitlerine nazaran; Diş ve diş eti rahatsızlıkları, yaygınlığı ve tekrarlama oranları nedeniyle en Aka sıhhat problemlerinden birisi olarak tanımlamaktadır. Bilimsel diş hekimliği eğitiminin 22 Kasım 1908 tarihinde başlaması nedeniyle bu tarih ülkemizde “Diş Hekimliği Günü” olarak kabul edilmiştir. Pekala dişler neden çürür ve önlemek için neler yapmalıyız?

Şekeri Düşüren Yiyecekler

Sağlık Eyl 10, 2022 Yorum Yok

Kan şekeri seviyesini sabit tutmak veya yavaş yükselmesini sağlamak için önerilen besinler yiyin aynı zamanda da zayıflamaya da yardımcı olacaktır. Keten tohumu: besin lifi ve sağlıklı yağ asidi içerir. Şekeri düşürmek için kullanılır. Badem: sağlıklı yağ ve protein bakımından zengindir. Metabolizmayı güçlendirerek insülin direncinin kontrol edilir. Şeker hastalığını riskini azaltmak için günde mutlaka badem tüketin. Tarçın: kolesterolü düşürmek için etkili…