Tag

Kaşığı

Falafelin içinde ne var? Bezelyeli falafel köfte tarifi

Beslenme May 17, 2023 Yorum Yok

Bugünkü tanımda sizler için Orta şark mutfağının falafel yemeğini ele alıyoruz. İçerisinde ağır olarak bezelyenin bulunduğu falafel köfte yağda kızartılmasıyla damaklarda unutulmaz bir lezzet bırakıyor. Atıştırmalık olarak da tüketebileceğiniz bu enfes lezzet nasıl yapılır? Bezelyeli falafel köfte tanımı nedir Bir arada bakalım.

Yoğurt aşı nasıl yapılır? Hatay’ın meşhur yoğurt aşı çorbası tarifi

Beslenme May 08, 2023 Yorum Yok

Yoğurt aşı çorbası, Hatay’ın yöresel yemeklerinden biridir. Hatay’a has olan yoğurt aşı çorbası şimdilerde ise Belde Kent sofralarda ağırlanıyor. Farklı çorba tanımlarıyla sofralarını zenginleştirmek isteyen hanımlara Özel yoğurt aşı çorbasını çocuklarınız da Fazla beğenecek.

Hatay’a ait bu çorba lezzetiyle sınır aşıyor! Yoğurt aşı çorbası nasıl yapılır?

Beslenme May 05, 2023 Yorum Yok

Geçmiş nesillerden gelen ve lezzetiyle damaklarda unutulmaz tat bırak yoğurt aşı çorbası, Hatay’ın yöresel yemeklerinden biridir. Hatay’a has olan yoğurt aşı çorbası şimdilerde ise Belde Kent sofralarda ağırlanıyor. Pekala yoğurt aşı çorbası nasıl yapılır?

Kaz etli içli pilav nasıl yapılır? Ramazan ayının enfes lezzeti kaz etli içli pilav tarifi

Beslenme Mar 27, 2023 Yorum Yok

Soframıza bolluk getirmesini dilediğimiz ramazan ayında sizler için yedikçe yediren ve sofranızı bereketlendirecek kaz etli içli pilav tanımıyla geldik. Pekala kaz etli içli pilav nasıl yapılır?

Hububat çorbası nasıl yapılır? Özel günlerin baş tacı hububat yemeği tarifi

Beslenme Mar 07, 2023 Yorum Yok

Tahıl ve zerzevat karışımıyla hazırlanan hububat çorbası, Özel günlerin baş tacı olarak nitelendiriliyor. Berat kandilinden, Konuk sofralarınıza kadar eşlik edecek olan bu çorba, sıhhat açısından da epey değerli. Pekala hububat çorbası nasıl yapılır?

4 kaşık un ile 1 tepsi börek nasıl yapılır? İşte az malzemeyle 1 tepsi börek tarifi

Beslenme Mar 03, 2023 Yorum Yok

Bugün size nihayet vakitlerin en Fazla istek gören ve araştırılan 4 kaşık un ile 1 tepsi börek tanımını paylaşacağız. Bu kadar az gereçle 1 tepsi börek yapmak tahminen size şaşırtan gelebilir Ancak lezzetiyle hayran bırakacak olan 4 kaşık un ile 1 tepsi börek üretimine geçelim pekala 4 kaşık un ile 1 tepsi börek nasıl yapılır? İşte böreğin tanımı yazının ayrıntılarında…

Sağlıklı kremalı kabak çorbası nasıl yapılır? Pratik kremalı kabak çorbası tarifi

Beslenme Mar 01, 2023 Yorum Yok

Kremalı kabak çorbası, sıcak ya da soğuk olarak servis edeceğiniz ve bütün Yıl boyunca soflarınızda size eşlik edece pratik kremalı kabak çorbası tanımıyla karşınızdayız. Pekala sıhhatiniz içinde epey faydalı olan kremalı kabak çorbası nasıl yapılır?

Eskişehir balaban kebabı nasıl yapılır? Gelinim Mutfakta Balaban kebap tarifi

Beslenme Oca 10, 2023 Yorum Yok

Kebap Türk mutfağının vazgeçilmez tanımları ortasında yer alıyor. Eskişehir balaban kebabı da en sevilen kebap tanımlarından. özel yoğurt sosu ve domates sosu ile ıslanmış pidelerden oluşan balaban kebabını konutta denemeye ne dersiniz? İşte balaban kebabı tanımı: