Hasan Can Kaya’ya TEKNOFES’ten “Abaküslü” cevap! Birincilik elde eden Fırat Üniversitesi…

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı May 02, 2023 Yorum Yok

Konuşanlar isimli programın sunuculuğunu üstlenen komedyen Hasan Can Kaya’nın Fırat Üniversitesi üzerinden yaptığı espri Aka reaksiyon toplamış, mevzu yargıya taşınmıştı. Mevzuyla ilgili olarak TEKNOFES’te birincilik elde eden Fırat Üniversitesi öğrencilere Kaya’ya abaküslü göndermede bulundu.

HABERE İLİŞKİN GÖRÜNTÜ İÇİN TIKLAYIN İZLE

Dijital medya platformu olan Exxen üzerinden yayınlanan talk-show programı Konuşanlar‘ın sunucusu komedyen Hasan Can Kaya, konuklarından birine sorduğu “Ne mezunusun?” sorusuna aldığı “Elazığ, Bilgisayar Mühendisliği mezunuyum” karşılığına verdiği reaksiyon yüzünden yargılık olmuştu. Kaya’nın, konuğun yanıtına karşılık olarak “Elazığ Bilgisayar Mühendisliği… Bilgisayar yok lakin. Bu çocukların abaküsü Mevcut ya, onunla yapıyorlar” demesinin üzerine hususla ilgili olarak Elazığ Belediye Lideri Şahin Şerifoğulları‘ndan reaksiyon gelmişti. Komedyene bir reaksiyon de Fırat Üniversitesi öğrencilerinden geldi.

Hasan Can Kaya

TEKNOFES’TEN ABAKÜSLÜ CEVAP!

Tepkilerin çığ üzere büyüdüğü komedyen Hasan Can Kaya’ya en düzgün karşılık Elazığ Fırat Üniversitesi öğrencilerinden geldi. Tarım Teknolojileri alanında birincilik, ‘TÜBA Doktora ilim Ödülleri’ alanında ise üçüncülük elde eden Fırat Üniversitesi öğrencileri TEKNOFEST‘te çekildikleri karede stantlarına abaküs koyarak Kaya’ya göndermede bulundu.

Fırat Üniversite öğrencilerinden abaküslü gönderme

“SEVGİLİ ÖĞRENCİLERİMİZİ TEBRİK EDİYORUM”

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamada “Üniversitemiz öğrencileri TEKNOFEST müsabakalarında tarım Teknolojileri alanında birincilik ve TÜBA TEKNOFEST Doktora ilim Mükafatları alanında da üçüncülük elde etme muvaffakiyetini göstermiştir. Danışman hocalarımızı ve sevgili öğrencilerimizi kutlama ediyorum” sözlerini kullanarak kutlama iletisini yayınladı.

HASAN CAN KAYA’NIN REAKSİYON TOPLAYAN O KELAMLARI:

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir