Tag

Fay

Fay Yasası nedir? Fay Yasası nasıl olacak? Fay Yasası nasıl uygulanacak?

Kahramanmaraş ve Etraf vilayetleri yerle bir eden zelzelelerin akabinde “Fay Yasası” konusu vatandaşlar tarafından arama motorlarında süratle araştırılmaya başlandı. Bahis hakkında açıklamalarda bulunan Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, zelzele bölgesine inşa edilecek yeni konutların imalinde fay yasasının ön planda tutulacağını söyleyerek merak edilen soruları yanıtladı.

Fay Yasası nedir? Fay Yasası nasıl olacak?

Kahramanmaraş ve Etraf vilayetleri yerle bir eden zelzelelerin akabinde “Fay Yasası” konusu vatandaşlar tarafından arama motorlarında süratle araştırılmaya başlandı. Husus hakkında açıklamalarda bulunan Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, zelzele bölgesine inşa edilecek yeni konutların üretiminde fay yasasının ön planda tutulacağını söyleyerek merak edilen soruları yanıtladı.

Konya’dan fay hattı geçiyor mu? Konya’da fay hattı var mı? Konya’da deprem olur mu?

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ili etkileyen zelzeleler bütün Türkiye’de Aka bir panik ve dehşete neden olurken Konya’dan da bir zelzele haberi geldi. zelzele riski az olarak görülen kentte gerçekleşen zelzelenin akabinde vatandaşlar “Konya’dan fay geçiyor mu? Konya’da fay sınırı Mevcut mı?” sorularına Cevap aramaya başladı. Merak edilen bütün soruların cevabı haberimizin devamında…