İstanbul’da hava durumu! İstanbul’da kar yağışı başladı! 1 şubat Çarşamba hava durumu

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Şub 01, 2023 Yorum Yok

Meteoroloji genel müdürlüğü hava iddialarına nazaran Türkiye genelinde sağanak kar yağışları geliyor. Meteoroloji genel müdürlüğü İstanbul için 15 günlük hava durumu için kestirimleri kıymetlendirdi. Meteoroloji genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan nihayet hava durumu varsayımına nazaran Balkanlar üzerinden İstanbul’a dün itibariyle giriş yaptı. İstanbul’da 1 Şubat Çarşamba günü meteoroloji hava durumu verisi

Meteoroloji genel Müdürlüğü tarafından yapılan nihayet değerlendirmelere nazaran: ÜSoğuk hava dalgası yurdu tesiri altına aldı. İstanbul’da gece saatlerinde kar yağışı tesirli olmaya başlarken yeni ikazlar da geldi. Ülkemiz genelinin Fazla bulutlu, Marmara’nın doğusu, dahil Ege, (Antalya hariç) Akdeniz, dahil Anadolu, Karadeniz ile şark ve Güneydoğu Anadolu Bölgeleri’nin yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların, Orta ve şark Karadeniz kıyıları, Akdeniz kıyıları ve Güneydoğu Anadolu’da yağmur ve sağanak, öteki yerlerde karla karışık yağmur ve kar halinde görülmesi; şark Akdeniz’in doğusu, (Batman hariç) Güneydoğu Anadolu, Şırnak, Hakkari, Elazığ, Bingöl, Ordu ve Giresun etraflarında ise yer yer Güçlü ve ağır olması bekleniyor. Meteoroloji genel Müdürlüğü 21 Şubat Çarşamba günü için birtakım vilayetlerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle: 

İstanbul hava durumu20 Ocak 2022

BUGÜN HAVA NASIL 20 OCAK 2022

İSTANBUL °C, 7°C
Modüllü ve Fazla bulutlu, aralıklı karla karışık yağmurlu, şimal bölümleri ve yüksekleri kar yağışlı

BURSA °C,6°C
Modüllü ve Fazla bulutlu, aralıklı karla karışık yağmurlu, yüksekleri kar yağışlı

EDİRNE  °C, 9°C
Kesimli ve Fazla bulutlu

İZMİR  °C, 11°C
Modüllü, yer yer Fazla bulutlu

MUĞLA  °C, 6°C
Kesimli, yer yer Fazla bulutlu

ADANA °C,12°C
Kesimli ve Fazla bulutlu, öğlen saatlerinden sonra aralıklı sağanak yağışlı, yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı

ANTALYA °C, 14°C
Kesimli ve Fazla bulutlu, öğlen saatlerinden sonra şark etrafları sağanak yağışlı

HATAY °C, 8°C
Modüllü ve Fazla bulutlu, yer yer Güçlü olmak üzere aralıklı sağanak yağışlı

ANKARA °C, 3°C
Modüllü ve Fazla bulutlu, aralıklı hafif kar yağışlı

ZONGULDAK °C, 5°C
Modüllü ve Fazla bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı

SAMSUN °C, 7°C
Kesimli ve Fazla bulutlu, aralıklı yağmurlu, yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı

TRABZON °C,10°C
Modüllü ve Fazla bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı

ERZURUM  °C, 1°C
Kesimli ve Fazla bulutlu, aralıklı kar yağışlı

GAZİANTEP °C, 5°C
Kesimli ve Fazla bulutlu, aralıklı yağmur ve karla karışık yağmurlu, yüksekleri kar yağışlı. Yağışların yer yer Güçlü ve ağır olması bekleniyor.

ŞANLIURFA °C, 9°C
Kesimli ve Fazla bulutlu, öğlen saatlerinden itibaren yer yer Güçlü ve aralıklı yağmurlu

İstanbul

İSTANBUL’DA HAVA NASIL OLACAK

► HAVA SICAKLIĞI: Sıcaklıkların Kenar kesitleri ile yurdun doğusunda mevsim normalleri civarında, İç kısımlarda ise mevsim normallerinin 2-4 derece altında seyretmesi bekleniyor.

► RÜZGAR: Yurdun batı, İç ve şimal kesitlerinde kuzey, kuzeybatı; güneydoğu kısımlarında güneybatı taraflardan hafif, Uzaklık Dizi orta kuvvette; Akdeniz’in İç kısımları ile şark Anadolu’nun güneydoğusunda yer yer Güçlü (30-60 km/sa) eseceği kestirim ediliyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların Hatay, K.Maraş, Osmaniye, G.Antep, Kilis, Ş.Urfa, Adıyaman, Mardin, Siirt, Şırnak, Hakkari, Diyarbakır, Elazığ, Bingöl, Ordu ve Giresun etraflarında Güçlü ve ağır olması beklendiğinden yaşanabilecek aksiliklere karşı dikkatli ve önlemli olunmalıdır.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın Akdeniz Bölgesi’nde kuzey, kuzeybatı; şark Anadolu’nun güneydoğusunda güneybatı taraflardan yer yer Güçlü (30-60 km/sa) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek aksiliklere karşı dikkatli ve önlemli olunmalıdır.

⇒ İSTANBUL HAVA DURUMU 15 GÜNLÜK

İstanbul 15 günlük hava durumu

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir