Metabolizmayı Hızlandıran Seylan Diyeti Nasıl Yapılır?

Beslenme, Spor & Fitness, Yaşam Eyl 18, 2022 Yorum Yok

Seylan diyeti kilo verme konusunda epey bir zorluk yaşayan kişiler için ortaya çıkarılmış olan diyet türlerinden birisidir. Ayda 9 ya da 10 kilo vermek isteyen kişiler gönül rahatlığı ile seylan diyeti uygulayabilir. Daha çok Hint damak tadı kullanıldığı için diyetin bu adı aldığını belirtmek isteriz. Seylan diyetinin diğer diyet türlerine oranla hem yağ hem de alınan karbonhidratın düşük oranda tutulacak olması bu diyetin özelliklerindendir.

Seylan (Sri Lanka) bölge insanı diğer insanlara oranla hem zayıf hem de formda olduğu için doğal olarak farklı ülkelerdeki insanların da bu durum dikkatini çekmiştir. Nasıl bu denli formda kalabildikleri araştırıldığında günlük öğünlerinde düşük oranda yağ ve karbonhidrat tüketmiş oldukları ortaya çıktı. Üstelik seylan diyetinin diğer adıyla da baharatlı seylan diyeti olarak adlandırılmış olduğunu da belirtmek isteriz. Seylanlıların daha çok yemek kültürlerine göz atıldığında ise hamur işlerinden uzak ve daha çok yiyeceklerinin baharat ağırlıklı olduğunu söylememiz mümkün. Seylan diyeti uygulayacak olan kişilerin diyet listesinde sınıflandırılmış olan tüm yiyecekleri düzenli bir şekilde tüketmesi gerekiyor. Diyette taze tarçın ve ananas ile birlikte metabolizmanın hızlanması ve daha hızlı şekilde kilo verilmesi de sağlanmış oluyor.

Seylan Diyeti Yapanların Yorumları

Diyetin en belirgin ve diğer diyet türlerinden kendisini ayıran yanlarından birisi de diyet listesi içerisinde baharatın yer alması. Seylan diyeti uygulayacak olan kişiler sık sık baharat tüketimi içerisine de bir anlamda girmiş olacaklardır.

Sevcan: Seylan diyeti yapanlar adına konuşuyorum. Gerçekten oldukça sağlıklı ve kalıcı zayıflatan bir diyet türü, tavsiye ederim. 20 günde 5 kilo verdim seylan diyeti ile..

İlknur: Gerçekten çok faydalı bir diyet. Ben yaptım ve baharatlar sayesinde zayıflama sağlıyor. Teşekkürler.

İbrahim: Baharatlarla da zayıflanabiliyormuş bunu öğrendim.

Gönül: Ayda 9 kilo verebilmek bana imkansız gibi geliyordu. Seylan diyetini uyguladıktan sonra gerçek olduğunu gördüm. Sağ olun.

Hazal: Disiplinli bir insan olduğumdan mıdır bilinmez çok sert bir diyet gibi gelmedi bana. Başladım, gelişmeler oldukça sizlerle paylaşacağım.

Seylan Diyeti Listesi

Bu diyeti uygulayacak olan kişilerin en dikkat etmeleri gereken hususlardan birisi de yemekleri pişirme süreleridir. Yemeklerde daha çok köri kullanımına dikkat etmeli ve sıklıkla kullanmalısınız. Çünkü köri baharatının yağ yakıcı özelliği oldukça fazladır.

  1. Gün

Kahvaltı: Bir adet yumurta, Bir dilim ananas, Bir tatlı kaşığı zencefil, Yeşil çay, İnce bir dilim beyaz peynir

Öğle: Köri baharatları ile pişirilmiş olan kabak yemeği, Ya da haşlama pirinç de tercih edebilirsiniz.

Ara Öğün: İnce dilim ananas, Greyfurt, Bir bardak ise tarçın çayı

Akşam: Baharatlı tavuk ya da balık yiyebilirsiniz. Bazen çok az da olsa kırmızı eti baharatlayıp yiyebilirsiniz. Bol su

  1. Gün

Sabah: Dilim taze ananas (veya greyfurt), 60 gram beyaz peynir, Şekersiz siyah veya yeşil çay, 2 çay kaşığı zencefil, 1 adet yumurta

Öğle: Köri soslu kabak, Haşlanmış körili esmer pirinç

Ara Öğün: 1 dilim taze ananas veya yarım greyfurt, 2 tane diyet bisküvi, Bir bardak yeşil çay

Akşam: Balık biftek veya baharatlı hindi, Bol salata

Gece: Demlenmiş çubuk tarçından bir bardak çay

  1. Gün

Sabah: Şekersiz siyah veya yeşil çay, Bir parça dilim peynir, 1 adet kepeksiz ekmek

Öğle: Haşlanmış kabak ya da haşlama pirinç de tercih edilebilir

Ara Öğün: İnce dilim ananas, Bir bardak çubuk tarçın çay

Akşam: 100 gram biftek salata

Gece: Yeşil çay ya da çubuk tarçın

 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir