Zayıflamanın Yolları Nelerdir?

Beslenme, Sağlık, Yaşam, Yaşam Tarzı Eyl 18, 2022 Yorum Yok

Yıllar ilerledikçe insanların kilosuna daha fazla dikkat ettiğini ve spor yapmaya daha fazla eğilim gösterdiğini görüyoruz. Günümüzde spor yapma kültürü her ne kadar ciddi bir aşama kaydetmiş olsa da zayıflamaya dair bilinç sahibi olan sayısı çok fazla değil. Yani zayıflama hakkında yeteri kadar bilinç edinememiş durumdayız. Bunun nedeni ise kulaktan duyma bilgiler, yanlış yönlendirmeler ve yaptığınız spor ya da diyetin bilinçsiz şekilde gerçekleştirilmesi. Özellikle zayıflama konusunda insanların zaafının olması nedeniyle piyasada yer alan zayıflama ürünleri çok fazla rağbet görmekte. Bir çok kişinin kolay yoldan zayıflamak istemesi neticesinde ilgi uyandırıyor. Fakat gerçekten işe yarıyor mu? Bu ürünler ile zayıflamayı düşünenler aslında en baştan kaybetmiş sayılır. Çünkü zayıflamanın bilimsel açıklaması çok net şekilde yapılmıştır ve bilinmektedir. Bu bilimsel detayların ışığında zayıflamak varken diğer yöntemlere yönelenler, kısa sürede hüsran yaşarlar. Bu nedenle zayıflamanın yollarını ararken spor ve diyetin bu işin püf noktası olduğunu unutmamanız gerekir. O nedenle zayıflama yolları ve yöntemleri şeklinde farklı arayışlara yönelmek yerine, bilimsel olarak kanıtlanmış olanı deneyin ve azimli olun.

Zayıflamanın En Kolay Yolu Nedir?
Diyet, doğru beslenme ve doğru zamanda spor yapma. Dikkatinizi çekti değil mi? Doğru zaman da spor dedim. Bu da ezberciliği kenara bırakmanız adına önemli bir tüyo diyebilirim. Çünkü yaptığınız sporun doğru zamanda olması, ekstra yarar sağlar. Bu konu hakkında detaylı bilgiye ulaşmak isterseniz sitemiz üzerinde yer alan “Kardiyo için en doğru zaman” başlığına göz atabilirsiniz. Zayıflamak için zayıflama hapı, zayıflama kemeri, zayıflama çayları vb ürünler kesinlikle almanız gerekmiyor. Bunlar size oturduğunuz yerden yarar sağlamaz. Belki destekleyici ürün olabilir o kadar.

Kalorinizi Hesaplayın!

Asla ezbere iş yapmayın. Spor ile birlikte beslenmenizi hesap edin. Unutmayın, günlük yedikleriniz belli kalorinin altına inmezse kilo vermeniz mümkün olmaz. Bu nedenle öncelikli olarak boyunuza, kilonuza ve yaşınıza göre günlük vücudunuzun ihtiyacı olan kaloriyi hesaplayın. Kilo vermek istiyorsanız çıkan rakamdan 300-400 kalori düşüğünde kalmanız gereklidir. Örneğin günlük tüketmeniz gereken kalori miktarı 2000 çıktıysa, 1600-1700 kalori toplam tüketim yapın. Daha fazla ve daha hızlı kilo vermek isteyip daha düşük tüketim yapmayın. Bu da bşr hatadır. Zayıflamanızı yavaş fakat emin adımlarla atmanız gerekir. Kalorinin önemi, zayıflamanın püf noktasıdır. Her yediğinizin kalori miktarını hesaplayın ve öyle tüketin.

Motivasyonun Önemi
Zayıflamanın bir önemli yolu da motivasyon. Kendinizi bu konuda her zaman motive tutmanız önemlidir. Motivasyonunuzu yüksek tutacak şeyler yapın. Örneğin fit kalabilmek için mutlaka bir idolünüz olsun. Instagram hesabınız varsa ulaşmak istediğiniz formda insanları takip edin ve gönderilerini sık sık inceleyin. Beslenme ve spor programı yapın. Programa sadık kalmaya özen gösterin. Kendi motivasyon kaynaklarınızı yaratmanız sizi bu konuda başarıya götürecek detaylardır.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir