Uzun Süre Diyet Yapabilmenin Sırları

Beslenme, Sağlık, Yaşam, Yaşam Tarzı Eyl 18, 2022 Yorum Yok

Diyet yapmaya karar vermek zor bir iş değildir fakat istikrarla devam ettirmek zorlu bir süreçtir. Başarmak için bazı kararlar almanız ve kesinlikle vazgeçmeden uygulamanız gerekmektedir.
Kilo verirken başarılı olmak için normal rutininizden farklı olarak aktiviteler düzenleyin. Beslenme ve egzersiz düzeninize göre günlük plan yapın.

Uzun süre diyet yapabilmenin sırları, düzenli kilo vermeye neden olan diyet ve fiziksel aktivitelerde uzun vadeli değişiklikler yapabilmeye bağlıdır.
Sizlerle, sağlıklı bir kiloya doğru yolculuğa başlamak için bazı yararlı ipuçları bulunmaktadır. Bu yola çıktığınızda size faydası olacak öneriler ve ipuçları paylaşıyoruz.

Birçoğumuz, fark ettiğimizden ve fiziksel aktivitelerimizden daha fazla yemek yiyip içiyor. Bunun sonucunda ise kilo alıyoruz. Kilo vermek için mevcut alışkanlıklarımı değiştirmemiz gerekiyor. Bu, daha az yemeye, hatta sağlıklı, dengeli bir diyete başlamanız ve daha aktif olmanız anlamına gelir.
Hızlı kilo vermeye neden olan şok diyetleri ve egzersizlerinde, bu tür yaşam tarzı değişikliklerini uzun süre muhafaza edemeyeceğinizden kilo verme haliniz bir süre sonra duraksar. Rejimi durdurduktan sonra, muhtemelen eski alışkanlıklarınıza geri dönüp kilo alırsınız.

-Önce kaç kilo fazlanız olduğunu öğrenmek için belki bir web sitesinden ya da doktor kontrolünde sağlıklı kilonuzun ne olduğunu ve kaç kilo vermeniz gerektiğini belirleyin.
-Bir kilo verme planı oluşturun. Ne zamana kadar ne kadar kilo vermek istediğinizi belirleyin. Hedefinizden şaşmayın.
-Acıktığınızda ya da hafif bir açlık hissettiğinizde o an yemek istediğiniz şeyin yerine en sağlıklı atıştırmalıklardan koyun. Bir süre sonra atıştırmalıklarınız 100 kalori ve altında olacaktır.
-Alkol dahil olmak üzere tüm kutu içecekler şeker içerir. Bu yüzden dışarıdan içecek almak yerine evde taze meyve suyu ya da smoothie hazırlayabilirsiniz. Özellikle bol su içebilirsiniz.
-Gün içerisindeki programınıza mutlaka en az yarım saatlik bir yürüyüş eklemelisiniz. Bunu en zorlu koşullarda bile yapmalısınız. Vücudunuz aktif hareket etmezse yediğiniz en sağlıklı yiyecek bile vücudunuzda kalır.
-Sabahları işe gidiyorsanız ya da okula yetişmeniz gerekiyorsa bile en az 15 dakika erken uyanarak sağlıklı bir kahvaltı hazırlayın.

Hemen şimdi bu planları uygulayarak sağlıklı yaşamı tercih ettiğiniz bir haftaya başlayabilirsiniz.

Bu hafta yapacaklarınız ise;
-Sağlıklı bir yemek hazırlamak için tarifler araştırın. Deneyin ve mutlaka bu yiyecekler üzerinden diyetinizi kaçamaklara yer vermeden uygulayın. Dışarıda yemek yemeyin.
-Yürümeye başlayın. Eğer zaten yürüyorsanız kendinize yeni bir etkinlik bulun ve onu da planlarınız arasına ekleyin.
-Diyetinizi tehlikeye uğratacak ve bozmanızı sağlayacak planlarınızı erteleyin. 2 hafta boyunca bu maddeleri uyguladığınızda, bu rutine alışmış olacaksınız.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir